fbpx
Close

STATISTIKA | Serviti pole kodus Tallinnale kaotanud

Avatar
-Kristjan Muuga, mängus HC Tallinn – Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meistriliigas peetakse 11. voor, kus keskses kohtumises lähevad täna algusega kell 19.00 vastamisi Põlva Serviti ja Tallinn.

Serviti pole põhiturniiril Põlvas Tallinnale kordagi kaotanud, sest mullu võeti kodus 41:17 võit, ning oldi paremad ka hooaja kõigis üheksas omavahelises matšis kokku, kuid tänavu on jäme ots olnud tallinlaste käes. Meistriliiga avaringis oli Tallinn kodus võidukas 27:23 ja karikafinaalis 26:23.

Möödunud nädalavahetusel pidasid mõlemad meeskonnad mänge Balti liigas, kus Serviti kaotas kõigepealt Zaporižžja ZTR-ile, kuid alistas siis Minski SKA. Tallinn omakorda oli üle Riia Celtnieksist, ent pidi seejärel Dobele Tenaxi paremust tunnistama.

“Oleme HC Tallinnaga tänavu hädas olnud, ehk tuleb sel korral paremini välja,” loodab Serviti peatreener Kalmer Musting. “Kindlasti on hea sellele mängule minna pühapäevase Balti liiga võidu pealt – meeskonnas on palju helgem meeleolu ja endalegi annab eneseusku, et liigume õiges suunas.”

Pühapäeval Minski SKA vastu vigastada saanud Ivan Telepnevit põlvalased kasutada ei saa. “Niigi õhukesele tagaliinile on see kindlasti löök, aga saame hakkama. Midagi lihtsat kolmapäeval ei tule, aga koduseinte toel ja positiivse fooni pealt lähme ikka võidu järele,” kinnitas Musting.

“Nädalavahetus Balti liigas jättis vastakad tunded – laupäeval oli justkui kõik väga hea, aga päev hiljem tegime lahja esituse,” hindas Tallinna peatreener Jüri Lepp. Peame oma kaitse ja väravavahtide töö paremaks saama, sest laseme liiga palju endile visata. Eelmise aastanumbri sisse jäänud võidud Serviti üle ei maksa täna midagi, tuleb uuesti iga punkti pärast võidelda.”

Teises kolmapäevases kohtumises võtavad samuti kell 19.00 mõõtu Aruküla/Audentes ja SK Tapa. Aruküla/Audentes on viiest omavahelisest kodumängust võitnud neli ja kaotanud ühe. Tänavu esimeses ringis pani aga Tapa omal väljakul oma paremuse maksma tulemusega 32:23. Tegemist on Tapa tänavuse ainsa võiduga.

“Seis on oluliselt parem kui eelmisel nädalal, ka vigastatuid on tagasi oodata, ehkki Rauno Kopli on veel fifty-fifty, kas saab või mitte. Ütleme nii, et ühtegi loogilist põhjust pole, miks me ei peaks kolmapäeval võidu peale mängima. Loodan näha paremat suhtumist ja rohkem võitlust kui viimastes kohtumistes,” lausus arukülalaste juhendaja Martin Noodla.

“Kolmapäeval on vastas Aruküla/Audentes, kes on meile sarnane väga noor meeskond, nii et kindlasti tuleb põnev lahing. Palju sõltub liidrite tegevusest, meil on kahjuks puudu Soome tööle läinud kaitsetugi Marek Puieräst. Viimati Viimsi vastu näitas väsimuse märke ka Vahur Oolup, kes tavapärase kahekohalise väravatearvu asemel piirdus vaid kahe tabamusega,” viitas Tapa loots Elmu Koppelmann murekohtadele.

Neljapäeval kell 19.00 võõrustab Viimsi/Tööriistamarket Põlva Coopi. Viimsi on Coopi vastu kodus võitnud neli omavahelist kohtumist, üks mäng on lõppenud viigiliselt ning korra on Coop punktid Põlvasse viinud. Juhtus see aga viimases eelmise hooaja omavahelises matšis. Esineliku kohta sihtiv Coop on tänavu võitnud viis ja kaotanud samuti viis kohtumist. Eelmises voorus võiduarve avanud Viimsi on viimasel ehk kaheksandal kohal. Avaringis sai Coop kodus Viimsist jagu 31:22.

Vooru lõpetavad pühapäeval algusega kell 19.00 esimesena koha nelja parema hulgas kindlustanud tabelijuht Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC. Meeskonnad on sel sajandil Kehras vastamisi olnud 33 korda. 27 mängu on võitnud Kehra ja neli Viljandi ning kaks korda on lepitud viiki. Viimasel ajal on Viljandi olnud Kehras tülikas külaline, sest 2017. aasta detsembris mängiti viiki ja 2018. aasta veebruaris võeti võit. Meeskondade tänavune esimene omavaheline kohtumine lõppes Viljandis Kehra 34:30 võiduga.

Tabeliseis:

1. Kehra/Horizon Pulp&Paper* 10 9 1 0 324:255 19
2. Tallinn 10 8 0 2 294:228 16
3. Põlva Serviti 10 7 1 2 325:227 15
4. Põlva Coop 10 5 0 5 302:274 10
5. Viljandi HC 10 4 1 5 261:276 9
6. SK Tapa 10 1 2 7 241:297 4
7. Aruküla/Audentes 10 2 0 8 202:324 4
8. Viimsi/Tööriistamarket 10 1 1 8 247:315 3

* – taganud koha esinelikus.

scroll to top