fbpx
Close

STATISTIKA | Viimsi ihkab võiduarvet avada, Kehra ja Tallinn püüavad kohustuslikku võitu

Avatar
-Kristo Järve Viljandi HC särgis | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meistriliigas peetakse täna algusega kell 19.00 kolm viimast kaheksanda vooru kohtumist, kus lähevad vastamisi Kehra/Horizon Pulp&Paper – Aruküla/Audentes, Viljandi HC – HC Viimsi/Tööriistamarket ja Tallinn – SK Tapa.

Kehra jaoks on panuseks liidrikoht ning ka ajalugu soosib mullust finalisti. Nimelt on Kehra kohtunud Aruküla/Audentese ja lihtsalt Audentesega 15 korda ning kõik need mängud võitnud. Selle hooaja avaringis oli Kehra Aruküla/Audentesest parem 31:16.

“Coopile kaotasime suurelt oma vigade ja suhtumise süül, aga Serviti vastu oli meil suuri probleeme koosseisuga haiguste ja koolikohustuste tõttu. Tänaseks on seis parem, aga et vastas on liidermeeskond, siis on tähtsaim mängutunde ja -rütmi leidmine,” sõnas Aruküla/Audentese peatreener Martin Noodla, kes ise viibib Prantsusmaal treenerikoolitusel.

“Aruküla võib olla viimased kohtumised suurelt kaotanud, kuid lähme mängule täie tõsidusega,” kinnitas Kehra juhendaja Kaupo Liiva. “Omamoodi vaatame seda kui ettevalmistust järgmise nädala Serviti-mänguks. Vastane on muidugi teisest puust, aga tahaks näha 100-protsendilist keskendumist ja valmisolekut.”

Kehra kaotas nädalavahetusel mõlemad kohtumised Balti liigas ja ootab endiselt vigastuspausilt tagasi Janar Mägi. “Janaril on juba parem ja otsustame pärast teisipäevast trenni, kas saame teda kasutada. Nädalavahetusel tegime Minski SKA vastu hea ja Zaporižžja ZTR-iga kehva partii. Nüüd on veel kaks mängu enne jõulupausi, tuleb täiega pingutada,” lisas Liiva.

Aastaid pronksi eest võidelnud Viljandi ja Viimsi paiknevad tänavu märksa tagasihoidlikemal positsioonidel. Kui Viljandi on viies, siis Viimsi sootuks viimane ehk kaheksas. Viimati alustas Viljandi hooaega nii viletsalt viis aastat tagasi ning Viimsi hooajal 2000/2001. Sel sajandil on meeskonnad põhihooajal pidanud omavahel 40 kohtumist, millest Viljandi on võitnud 27 ja Viimsi kümme. Lisaks sellele on kolm mängu andnud viigilise tulemuse. Väravate vahe on Viljandi kasuks 119:100 ehk keskmiselt 27,98:25,1 matši kohta. Esimeses ringis alistas Viljandi meeskond Viimsi 32:21. Tänavu oma esimest võitu püüdev Viimsi oli viimati Viljandist üle 2017. aasta aprillis.

“Teine ring algab ja ilmselgelt tahaks tabelisse rohkem punkte kui avaringist saadud viis,” tunnistas Viljandi HC peatreener Marko Koks. “Kevadisi veerandfinaale silmas pidades oleks parem olla lähemal esinelikule ja kaugemal tabeli kahest viimasest astmest. Viimsiga olid karikasarjas päris kõvad lahingud, aga seal oli meil koosseisuga probleeme.”

Murevaba pole Viljandil seis Viimsi-mängugi eel, sest pühapäeval vigastasid Balti liigas hüppeliigest mõlemad ääremängijad, Mikk Varik ja Andrei Hapal. “Midagi hullu poistel pole ja loodan, et saame nad rivvi tagasi. Balti liigas näitasime kohati päris ladusat mängu, aga stabiilsust on juurde vaja,” lisas Koks.

“Punktilisa on kindlasti meie eesmärk, nii et Kristole (Järve – toim.) tahaks sünnipäevakinki küll teha,” lausus Viimsi juhendaja Jarno Nurm. “Oleme hetkel siiski mitmete probleemide küüsis ning kolmapäeval ei saa meid aidata Priit Poks ja Arlo Talmar. Lisaks on pisivigastusi mitmel teiselgi just kaitsefaasis tähtsal mängumehel. Aga oleme pausi ajal hooaja teiseks pooleks korralikku põhja ladunud ja ootaks nüüd, et meie murelaps ehk kokkumäng vaikselt paraneb,” lootis Nurm.

Hooaega nelja võiduga alustanud, kuid siis kaks kaotust saanud Tallinn on tõusnud taas hoogu. Sellest annavad märku karikavõit ning mängud meistriliiga avaringi viimases voorus ning Balti liigas. Tapaga on Tallinn kohtunud viis korda ning kõik need mängud võitnud väravate vahega 155:110. Tänavu avaringis sai Tallinn Tapast jagu 25:17.

Tabeliseis:

1. Põlva Serviti 8 6 1 1 266:171 13
2. Kehra/Horizon Pulp&Paper 7 6 1 0 221:172 13
3. Tallinn 7 5 0 2 190:164 10
4. Põlva Coop 8 4 0 4 236:210 8
5. Viljandi HC 7 2 1 4 175:190 5
6. SK Tapa 7 1 2 4 167:202 4
7. Aruküla/Audentes 7 2 0 5 136:217 4
8. Viimsi/Tööriistamarket 7 0 1 6 161:226 1
scroll to top