fbpx
Close

STATISTIKA | Viimsi/Tööriistamarket üritab pidurdada Tallinnat

Avatar
-HC Tallinn | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallimeistrivõistlustel peetakse täna algusega kell 19.00 kaks viimast teise vooru kohtumist, kus lähevad vastamisi Tallinn – Viimsi/Tööriistamarket ja Põlva Coop – SK Tapa.

Mullu meistriliigaga liitunud Tallinn on Viimsit võõrustanud kahel korral ning väljunud neist mõlemast mängust võitjana, tulemustega 22:19 ja 37:17. Kui arvestada vaid põhiturniiri kohtumisi, siis Tallinn on alistanud viimased seitse vastast.

Tallinn alustas tänavust hooaega võõrsil Enrico Antoni kuue tabamuse toel 25:17 võiduga Tapa üle, Viimsi kaotas aga kodus Viljandile 21:32. Viimsile tõid selles kohtumises Raigo Pennula ja Mihkel Vaher parimatena neli väravat.

“Avavoorus Tapa vastu olime suurelt ees, aga nii-öelda jäähokivahetused ei toiminud, lipsas sisse palju eksimusi, tekkisid pinged ja mäng muutus võrdseks. Sõprusmängus Grankulla IFK vastu tegutsesime juba palju paremini,” vihjas Tallinna juhendaja Jüri Lepp laupäevasele 28:15 võidule Soome meistrivõistluste neljanda üle.

“Oleme hetkel seisus, kus igaks mänguks eraldi ei valmistu. Teeme veel kangitreeninguidki ning arusaadav, et kõik mehed pole igaks kohtumiseks tippvormis. Aga muidu on seis hea ja eriti valmistab rõõmu kogenud mängujuhi Uku-Tanel Laastu lisandumine – tema annab meie mängule ikka kõvasti juurde,” lisas Lepp.

1997. aastal klubi ainsa Eesti meistritiitli võitnud Viimsi tegi hooaja eel suuri muudatusi. “Oleme tõesti uuendunud – liigume edasi uue nägemuse, mitmete uute mängijate ja uute treeneritega,” kinnitas Viimsis peatreeneriks tõusnud Jarno Nurm. “Minu kõrval asus treenerina tööle Kristo Järve, kes on selgelt toonud mängijatesse uut hingamist.”

Viimsisse lisandusid alanud hooajaks Raigo Pennula, Andre Sild, Kert Liinat ning Tapalt loodetakse saada ka Martin Adamsoni mängijaõigused. “Tagaliinis on meil väga hea valik pallureid, aga suurim mure on vasakukäeliste puudus. Lisaks said vigastada kogenud Aleksandr Oganezov ja Priit Poks. Oleme hetkel pigem rõhunud üldfüüsilistele treeningutele ja kokkumäng on veel nõrk,” selgitas Nurm.

Coopi ja Tapa vastasseisus eelistab statistika põlvalasi. Erinevatel aegadel erinevaid nimesid kasutanud Serviti duubelmeeskond on sel sajandil Tapast kodus jagu saanud neljal korral, mullu 43:29. Tapal on omavahelistest mängudest ette näidata kaks võitu, neist viimane pärineb 2012. aasta novembrist. Mullu tugevamas vahegrupis mänginud Coop ihkab kindlasti kahte punkti, sest põhiturniiril on kaotatud seitse mängu järjest. Numbritejada räägib siin põlvalaste kasuks, sest Tapa viimane võõrsilvõit pärineb 2016. aasta septembrist. Seejärel on vastaste väljakult koju sõidetud 19 järjestikuse kaotusega.

Käesoleva hooaja avavoorus jäi Coop võõrsilmängus 21:33 alla Servitile ning Tapa kodus 17:25 Tallinnale. Coopi vankrit vedas Alfred Timmo viie tabamusega, Tapa skooriliidrid olid Marten Saar ja Enrik Jaanis nelja väravaga.

scroll to top