Sten Toomla ja Helsingi IFK võtsid Soomes kindla võidu

-Helsingi IFK | Foto: HIFK Twitter

Reedel jätkas Sten Toomla ja Ardo Puna koduklubi Helsingi IFK mänge Soome meistriliigas. Kui alles 48 tundi tagasi oli vastu võetud kindel kaotus Karjaa BK-46 võistkonnalt, siis nüüd oli omal platsil justkui uus võistkond ning võeti kindel võit Grankulla IFK üle.

Ardo Puna mängus ei osalenud, kuna oli eelmises kohtumises saanud sinise kaarti ja eemaldati kohtumisest ebasportlike kommentaaride tõttu kohtunike tegevuse suhtes. Sinisele kaardile järgneb käsipallis raport ning Soome Käsipalliliit määras eestlasele karistuseks ühe matši vahelejätmise.

HIFK-GrIFK 35-23 (19-7)

Helsingi võistkond alustas mängu võimsalt, kui juba 10. minutiks juhiti 10:3 ning ohtlikuks vastased enam ei saanudki. Poolajal seis 19:7 ning kohtumise lõpuks kindel ja välja teenitud 35:23 võit.

“Võitlesime kõvasti rohkem kui kolmapäeval. Kui teise poolaja alguses on seis 21:7, siis võib öelda, et mäng on tehtud. Eks 48 tundi tagasi saadud kümneväravaline kaotus sundis meid võitlema ühtse meeskonnana,” ütles viis väravat visanud Sten Toomla Käsipall24.ee lehele. “Hetkel on meil pingil tagamehi rohkem, kui eelmises hooajal ja kuna kohtumine sujus, siis Ardost otseselt puudust ei tundnud. Raskes kohtumises oleks Puna osalemine kindlasti ühe käigu juurde andnud. Seekord tahaks tervitada oma vanaisa ja vanaema.”

“48 tundi võivad muuta palju, täna mängisime võistkonnana,” kommenteeris HIFK-i peatreener Jaakko Horelli Soome Käsipalliliidu lehel. “Pallurid kandsid täna meie tiimi logo uhkelt võideldes.”

Väravaviskajad: Väravad (7m tabamused)
HIFK: Vladimir Knopinskii 7, Niclas Ahlgren 7 (3), Sten Toomla 5, Roman Protcenko 5, Kristian Jansson 5, Erkka Näntö 3 (1), Géza Vasvári 1, Oscar Udd 1, Kalle Alander 1

GrIFK: Anthony Hellakoski 5 (4), Richard Sundberg  4, Nikola Zujic 3, Alexander Lång 2 (1), Anton Karlsson 2, Jere Kantee 2, Fredrik Forss 2, Jonathan Almark 2, Ville Viljanen 1

LähiTapiola-“tähed”
Kristian Jansson HIFK 3
Vladimir Knopinskii HIFK 2
Kalle Alander HIFK 1

2 min karistused
HIFK: Erkka Näntö 1 x 2 min, Géza Vasvári 1 x 2 min, Jonathan Manner 1 x 2 min, Niclas Ahlgren 1 x 2 min, Oscar Udd 1 x 2 min
GrIFK: Alexander Lång 1 x 2 min, Fredrik Forss 2 x 2 min, Richard Sundberg 2 x 2 min

Publikuarv: 256

HIFK peab oma järgmise mängu kolmapäeval, kui kohtutakse võõrsil Valdar Noodla juhitava DIckeniga. Teine eestlaste koduklubi Siuntio If jätkab juba täna kodus Parainen IF-i vastu.