fbpx
Close

Sten Toomla “Unelmate meeskond” | Vintviske leiutaja, naljamees ja kõvad pommitajad

Avatar
-Sten Toomla “Unelmate meeskond” | Foto: Rain Kullamaa

Käsipall24.ee jätkab oma sõsarsaidi, Võrkpall24.ee, eeskujul “Unelmate meeskonna” artikliseeriat, kus erinevad inimesed meie ala seest ja ümbert valivad kerges humoorikas võtmes mängijad, keda nad oma ideaalses võistkonnas näeks. Täna esitas meile oma koosseisu Sten Toomla.

31-aastane endine koondislane jooksis aastaid tagasi platsile Meistrite liigas, kui esindas hooajal 2008/09 Kreeka klubi Doukase A.S.E ning sai mängida sellise tippklubi vastu nagu Ciudad Real. Tema karjäär jätkus Soomes, kus esindas Helsingi IFK, Turu IFK ja Grankulla IFK võistkondi. Toomla on ka põhjanaabrite liiga üks suuremaid skooritegijaid. Tänavuse hooaja keskel naasis mees Eestisse, HC Tallinna ridadesse.

Sten Toomla “Unelmate meeskond”

Paremäär: Alustaks oma “Unelmate meeskonda” oma esimesest treenerist. Bert-Jan Pustõnski on tahtmist täis, hea viskega mees, kes suutis mängida nii ääres kui taga. Soomes levivad kuulujutud, et Bert on enda sõnul leiutanud vintviske. Võta kinni, kas tõesti on eestlane käsipalli arengusse sellise panuse andnud?

Vasakäär: Kaks aastat noorem Eduard Makejev on vindi kõige paremini omandanud. Seega sellele positsioonile paneks põlise kehraka, kes oskab korduvalt sama trikiviskega väravavahid lolliks teha ning oma huumoriga terve võistkonna tundideks naerma ajada.

Vasaksisemine: Kuna ääres on trikitajad olemas, siis tagameesteks valisin pommitajad. Sellele positsioonile otsustasin panna nii Sloveenia kui Valgevene koondist esitanud Siarhei Rutenka. Sirgjooneline ja jõuline mängija on lihtsalt selline tank, kes läheb kõigist läbi. Ka minul on olnud probleeme selle mehe pidama saamisega. Samuti on olnud naljakas jälgida suurvõistlusi, kus ta Valgevene koondist põhimõtteliselt üksi vedanud on.

Paremsisemine: Seda kohta täidab Makedoonia legend, Kirill Lazarov. Käsipallis on täitsa hea tunne väravaid visata ja see mees teab seda suurepäraselt.

Mängujuht: Loodan, et mängujuht suudab sisemistele piisavalt ette teha. Võistkonda dirigeerima usaldaksin sellise mehe nagu Ardo Puna, kes on võimeline minema sellisesse hoogu, et teda on võimatu pidurdada. Põlvast pärit mees suudab sisemistele ette mängida ning ka ise piisavalt ohtlik olla, et tagameestele ruumi teha.

Joonemängija: Et käsipall pole ainult valgete meeste pärusmaa, siis joonemängijaks minu unelmate satsis on Didier Dinart. Aastaid Prantsusmaa koondise kaitse tugitalaks olnud mehe auhinnakapis on nii mõnigi väärt tiitel.

Väravavaht: Käsipallis peab postide vahel seisma kõva mees ja minule meeldib selline väravavaht nagu Arpad Sterbik. Äsja karjääri lõpetanud hispaanlane, üks oma positsiooni parimaid sportlasi, võtab asja rahulikult ning tähtsates mängudes suudab vajaliku ära teha.

Peatreener: Oma meeskonda valisin juhtima kindla ja karmi käega Enno Karrisoo, kes suudab võistkonnas korra majja lüüa ning mehed mängima panna.

Meeskonna miljonärist ainuomanik on Taavi Tibar, kes vastutab rahaasjade ning õhtuste programmide eest.

scroll to top