fbpx
Close

Suitsulatikas, lihtsus ja eesti keel ehk mida igatsevad välismaal elavad käsipallurid oma kodumaa juures

Avatar
-Eesti | Foto: Kaufdex/ pixabay

Tänase taasiseseisvumispäeva puhul soovib Käsipall24.ee Eestile õnne vaadates peale sellele, mis meie sünniriigi juures positiivset on. Meie välismaal elavad pallurid saavad sõna ja räägivad, mida nad kodumaa juures enim igatsevad. 

“See võib küll olla klišee, aga mina igatsen enim oma peret ja pärissõpru. Ega ma siin “loner” pole, aga kodused inimesed on ikka lahedamad,” kommenteeris hommikul kama söönud Sten Maasalu Käsipall24.ee lehele.

Juba kümnendat hooaega Soomes alustav Sten Toomla ütles: “Igatsen välismaal olles kõige rohkem oma tulevase lapse ema, kes hetkel Saaremaal töökohustustega hõivatud on.”

“Eesti lihtsust. Kui midagi on vaja korda ajada, siis saab selle kõik teha interneti kaudu. Välismaal olles on veel palju bürokraatiat. Kui sellele veel lisada keeleoskamatus, siis võib teatud asjade korda ajamine kujuneda pikaks protsessiks,” vastas hetkel Prantsusmaal asetsev koondislane Jürgen Rooba.

“Tänapäeval on võimalik asju välismaal olles ka osta, nii et ehk perega koos olemine on see, millest tunnen enim puudust,” kommenteeris juba pikalt Saksamaal elanud Mait Patrail.

Igatsen Eesti keeles suhtlemist. Kodumaal saan ennast paremini väljendada ning sõpradega niisama juttu puhuda,” ütles Ukrainas asetsev Dener Jaanimaa. “Kohati on mulle juba mainitud, et mul hakkab juba välismaa aktsent külge tulema.”

“Nüüd pikalt välismaal olnuna, olen aru saanud, et nendeks on just pere ja kodu. Igakord koju jõudes valdab mind ülimalt hea “feeling”,” vastas hooaega Rootsis alustav Armi Pärt

“Igapäeva elust igatsen Eesti sööki ja jooki, see mulle väga maitseb ja selle sarnast mujal ei ole,” väitis Soomes mängiv Ott Varik. “Kui aga pikalt koju ei saa, siis kindlasti tunnen puudust elukaaslasest, perekonnast ja sõpradest.”

“Lisaks kindlasti enamuse poolt mainitud perele ja sõpradele tunnen puudust soojast suitsulatikast,” ütles Saksamaal palliv Karl Roosna.

“Kõige rohkem igatsen lähedasi inimesi,” selgitas neljandat aastat Soomes alustav Ardo Puna. “Eesti juures on niipalju head, et kui olen pikemalt ära, siis tunnen sellest kõigest puudust.”

See laul võtab Ardo Puna arvates kõik hea Eesti juures ilusasti kokku.

 

scroll to top