fbpx
Close

Suure finaali eel | Kas Hispaania jätab tiitli endale või võtab Horvaatia treener puuduva kulla?

Avatar
-Hispaania ja Horvaatia käsipallikoondised | Foto: Reuters/AFP/Scanpix

Käsipalli Euroopa meistrivõistlustel on veel pidada üks kohtumine. Suurte üllatustega alanud turniir jõuab kulminatsioonini täna õhtul, kui finaalis lähevad vastamisi Hispaania kogemused ja võistkondlik mäng ning Horvaatia võimas kaitse Domagoj Duvnjaki juhtimisel.

26.01 17.30 Hispaania – Horvaatia

Horvaatia on üks enim medaleid võitnud riike käsipalli ajaloos. Viimase 25 aasta jooksul on võetud 13 medalit erinevatelt suurturniiridelt. Eelmisest tiitlist on praeguseks möödas juba 16 aasta, kui 2004. aasta olümpiamängudel Ateenas tõusti poodiumi kõrgeimale astmele. Hispaania läheb mängule vastu valitseva Euroopa meistrina ning asub oma kolmandasse järjestikusesse turniiri finaali.

Hispaania ja Horvaatia ei ole kumbki veel turniiril kaotusekibedust tundma pidanud. Vahegrupi kohtumises leppisid võistkonnad omavahelises kohtumises 22:22 viigiga. Horvaatlastel on seljataga uskumatu 80. minutiline poolfinaal Norra vastu, kus Duvnjaki juhitud 5-1 kaitse abil pääs finaali kindlustati. Hispaanlased juhtisid oma mängu pea lõpuni kindlalt, võtsid jala gaasipedaalilt natuke vara, kuid suutsid siiski võistkondlikuma mängu ja kogemuse abil kulla peale heitlema pääseda.

2002. aastal, kui Horvaatia praegune treener Lino Cervar võttis esmakordselt üle koondise juhtimise, olid horvaatlased lõpetanud Euroopa meistrivõistlused viimase kohaga. Ühe aastaga tegi riigis legendiks saanud juhendaja koondises totaalse kannapöörde ning mehed võitsid 2003. aastal maailmameistritiitli ning järgmisel aastal kulla olumpiamängudelt. “Kui keegi väärib tänast kulda, siis see on Lino Cervar,” ütles Horvaatia poolt poolfinaalis otsustava värava visanud Zeljko Musa pressikonverentsil. “Ta on võitnud kõik peale Euroopa kulla. Me teeme kõik oma treeneri eest, me tahame talle kinkida selle tiitli. Ta on teinud niipalju Horvaatia jaoks.”

Mängu otsustavateks faktoriteks saavad Käsipall24.ee arvates:

-Kuidas on Horvaatia taastunud raskest poolfinaalist ning kas Duvnjak jaksab veel ühe kohtumise vedada oma võistkonda nii rünnakul kui kaitses?
-Kas Hispaania saab hakkama horvaatlase kivikõva 5-1 kaitse murdmisega, mille vastu näiteks Sloveeniaga mängus hätta jäädi?
-Kuidas suudab Horvaatia skoorida turniiril enim tõrjeid teinud Hispaania väravavahi paari, Vargase ja Corralese vastu?

Käsipall24.ee ennustus: Hispaania pikem pink ja kogemus jääb kindlalt peale 29:25

Loe lisaks, kuidas võistkonnad siiamaani jõudsid:

Ajaloolises lisaajaga lahingus selgus käsipalli Euroopa meistrivõistlustel esimene finalist
Valitsev Euroopa meister edenes võistkondliku mänguga finaali

 

 

scroll to top