fbpx
Close

Suurte mängude eel | Käsipalli EM-i poolfinaalides kohtuvad kogemus ja nooruse uljus

Avatar
-Käsipalli Euroopa meistrivõistluste poolfinalistid | Foto: Reuters/Scanpix/Helin Potter

Käsipalli Euroopa meistrivõistlused on jõudnud otsustavate kohtumisteni ning allesjäänud neli võistkonda alustavad täna õhtul poolfinaalides võitlust kullamatši suunas. Käsipall24.ee vaatab mängudele peale ning toome välja mõned tegurid, mis otsustavaks võiksid saada ning teeme ka omapoolsed ennustused.

24.01 19.00 Norra – Horvaatia

Esimeses poolfinaalis üritab Norra pääsu oma ajaloo esimesse Euroopa meistrivõistluste finaali. Neljal eelmisel suurturniiril poolfinaali pääsenud meeskond võttis eelmisel kahel maailmameistrivõistlustel hõbemedali (2017 ja 2019). Horvaatia, kes on võitnud kontinendi võistlustelt kaks hõbedat ja kolm pronksi, unistab esimesest kullast.

2016. aasta Euroopa meistrivõistlustel võitis Horvaatia Norrat pronksikohtumises ning norrakat said kättemaksu 2017. aasta maailmameistrivõistlustel, kui võitsid poolfinaalis 26:25. Üleüldiselt on omavahelistes kohtumistes olnud paremad horvaatlased, kes on vastased alistanud kaheksal korral neljateistkümnest.

Norra superstaar Sander Sagosen on senise turniiri resultatiivseim mängija 51 väravaga ning nende väravavaht Torbjoern Bergerud on teinud 62 tõrjet. Horvaatlaste suurim skooritegija on Igor Karacic 29 tabamusega ja postide vahel on Marin Sego päästnud 48 palli.

Horvaatia suurimaks ülesandeks saabki olema Sagoseni peatamine. “Meil on Norra vastu võimalused ainult siis, kui oleme platsil kõik ühe asja eest väljas,” ütles horvaatlaste kivikõva 5-1 kaitse eestvedaja Domagoi Duvnjak pressiteates. Mängu otsustavaks faktoriks saabki olema, kui palju on Sagosenil veel jõudu pika turniiri järel vedada oma võistkonna rünnak võidule Horvaatia kaitse vastu.

Kuna nii Sagosen kui Duvnjak said puhkust vahegrupi viimastes kohtumistes, näeme kindlasti kõva heitlust kahe käsipallimaailma superstaari vahel. “Sagosen on hetkel üks maailma parimatest käsipalluritest. Tema kõvad esitused vedasid meid poolfinaali,” lausus Kristian Björnsen koondisekaaslase kohta.

Käsipall24.ee ennustus: Sander Sagoseni võimas esitus veab Norra ajaloo esimesse Euroopa meistrivõistluste finaali.


24.01 21.30 Hispaania – Sloveenia

Hispaania, kes on valitsev Euroopa meister loodab, loodab jõuda oma kolmandasse järjestikusesse selle turniiri finaali. Neil seisab ees Sloveenia, kellele hispaanlased kaotasid viimati 2018. aasta finaalturniiril ning selle järel pole nad kaotusekibedust tunda saanud. Hispaania on juba viiendat korda järjest Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis. Teatavasti pääses Sloveenia Euroopa meistrivõistlustele Eestiga samast kvalifikatsiooni alagrupist. Eesti jäi Sloveeniale võõrsil alla nelja ja kodus üheteistkümne väravaga.

Hispaanlased on olnud turniiri kõige resultatiivsem võistkond (222 väravat) ja nende väravavahid on võistlustel teinud enim tõrjeid (91). Sloveenia on näidanud ühte turniiri parimat kaitset 18 blokitud viskega ning indviduaalselt on neil ka parim väravaviskaja (Jure Dolenec, 32 väravat).

Omavahelistes kohtumistes on kolmeteistkümnest korrast kümnel peale jäänud hispaanlased. “Tegemist on Euroopa meistrivõistluste poolfinaaliga ning eelmised tulemused siin ei loe,” ütles Hispaania treener Jordi Ribeira. “Kõige tähtsam on täna võit võtta.” Hispaania on küll kahest võistkonnast kogenum, kuid sloveenlased on juba turniiril paljusid üllatanud oma nooruse, taktikaliste valikute ning kartmatu suhtumisega.

18 aastat tagasi võitis Sloveenia treener Ljubomir Vranjes samas linnas Rootsi koondise mängijana Euroopa meistrivõistlused. “See oli üks erilisemaid hetki minu käsipallikärjääris, see hetk ei unune kunagi.” Hispaanlaste käekiri peaks olema sloveenlastele tuttav, kuna koguni 11 nende mängijat on klubitasemel selle rahvuse treenerite all. “Nad mängivad taktikalist käsipalli. Neil on kõik olemas, kogemus, kiirus ja tehnika. Ootame väga põnevat käsipalliõhtut,” jätkas Vranjes.

Käsipall24.ee ennustus: Võrdses kohtumises jääb peale hispaanlaste tiimitöö ning kogemus selles turniirifaasis

scroll to top