Taani ja Rootsi on MM-il lähedal pääsule poolfinaali

-Mikkel Hansen | Foto: imago/Claus Bonnerup

Taanis ja Saksamaal toimuvatel meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel juhivad II-vahegrupis Taani ja Rootsi täisedu kuue punktiga.

Taani sai kolmandas voorus 25:22 (15:10) jagu Ungarist. Taanlased, kes polnud kordagi kaotusseisus, pääsesid esimest korda vähemalt kolme väravaga ette, kui mindi juhtima 9:6. Poolaja viie tabamusega võitnud võõrustajad kasvatasid pärast vaheaega eduseisu 21:15-le ning võtsid kolmeväravalise võidu. Seejuures suutsid ungarlased kaotusseisu vähendada alles lõpus, kui viskasid matši kaks viimast väravat. Taani resultatiivseim mängija oli Mikkel Hansen seitsme ja Ungaril Zoltan Szita viie tabamusega.

Seni samuti vaid võite tunnistanud Rootsi alistas Tuneesia 35:23 (19:14). Rootsi pani järgmise käigu sisse 11:10 eduseisul, kui viskas kolm vastuseta väravat. Lõpuks võitsid rootslased kohtumise 13 tabamusega. Rootsi suurimateks skooritegijateks osutusid Niclas Ekberg ja Andreas Nilsson seitsme ning Tuneesial Mosbah Sanai kuue väravaga.

Taani ja Rootsi juhivad turniiritabelit kolmest mängust kogutud kuue punktiga. Järgnevad kohtumise vähem pidanud Norra kahe ning Egiptus ühe silmaga. Üks punkt on kirjas ka Ungaril, kuid kolmest mängust. Tuneesia on kaotanud kõik kolm kohtumist.

I-vahegrupis saatis laupäeval edu Saksamaad ja Prantsusmaad. Saksamaa ning Islandi vaheline matš püsis võrdsena 9:9 viigiseisuni, kuid siis tegid võõrustajad 4:0 vahespurdi ja võitsid avapoolaja 14:10. Teisel poolajal vähendas Island kaotusseisu 16:18-le, aga peagi olid sakslased ees 23:17 ning võitsid 24:19. Saksamaa resultatiivseim mängija oli Steffen Fath ja Islandil Amor Thor Gunnarsson võrdselt kuue tabamusega.

Tiitlikaitsja Prantsusmaa juhtis Hispaania vastu pea kogu kohtumise. Poolaja 15:17 kaotanud hispaanlased jõudsid küll 18:18 viigini, kuid siis viskasid prantslased neli järjestikust väravat ja võitsid 33:30. Prantsusmaale tõi Dika Mem ja Ludovic Fabregas parimatena kuus tabamust ning Hispaania poolelt viskas Ferran Sole Sala üleplatsimehena 11 väravat.

Kolmest mängust viis punkti kogunud Saksamaa ja Prantsusmaa käes on hetkel kaksikvõim, kuid neile järgneb kohtumise vähem pidanud Horvaatia nelja silmaga. Hispaanial on kolmest matšist koos kaks punkti ning nullil olevad Brasiilia ning Island on kaotanud vastavalt kaks ja kolm mängu.