Taani ja Saksamaa jätkavad võimsalt, tiitlikaitsja sai hoo üles

-Mikkel Hansen | Foto: imago/Claus Bonnerup

Taanis ja Saksamaal toimuvatel meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel olid korraldajariigid teises voorus võidukad.

Saksamaa alistas A-alagrupis Brasiilia 34:21 (15:8). Kogu mängu liidriohje hoidnud sakslased juhtisid avapoolajal maksimaalselt üheksa väravaga ning teisel poolajal vahe ainult kärises. Uwe Gensheimer tõi sakslastele kümme ja Jose Toledo brasiillastele viis tabamust.

Esimeses voorus Brasiiliast kahe tabamusega jagu saanud tiitlikaitsja Prantsusmaa võttis Serbia üle 32:21 (15:12) võidu. Mängu algust dikteeris Serbia, kuid prantslased haarasid ohjad 8:9 kaotusseisus, mille mängisid 13:9 eduks. Teisel poolajal oli tiitlikaitsja kõige väiksem eduseis neli väravat. Prantsusmaa resultatiivseimad mängijad olid Nedim Remili ja Ludivic Fabregas viie ning Serbial Bogdan Radivojevic kuue tabamusega.

Kolmandas A-alagrupi laupäevases matšis oli Venemaa 34:27 (20:13) üle Koreast. Mängu alguses 0:1 kaotusseisu jäänud venelased tegid 3:0 vahespurdi ning ohje enam käest ei antutki. Venemaa suurimaks skooritegijaks osutus Daniil Šiškarjov seitsme ning Koreal Kwangsoon Park ja Jeongu Kang nelja väravaga.

Kahe vooru järel on Saksamaal ja Prantsusmaal neli, Venemaal kolm, Serbial üks ning Brasiilial ja Koreal null punkti.

C-alagrupis jätkas võidumarssi Taani, kes sai 36:22 (19:10) jagu Tuneesiast. Kohtumist 7:0 spurdiga alustanud võõrustajate resultatiivseimad mängijad olid Rasmus Lauge ja Mikkel Hansen seitsme ning Tuneesial Marouan Chouiref viie tabamusega.

Teise võidu kirjutas turniiritabelisse ka Norra, olles 40:21 (20:10) üle Saudi Araabiast. Mängu algusest lõpuni domineerinud Norrale tõi Magnus Rod parimana üheksa väravat. Saudi Araabia edukaim skooritegija oli Mahdi Alsalem seitsme tabamusega.

Avavoorus Taanilt korraliku sauna saanud Tšiili alistas 32:24 (14:15) Austria. Tšiili võttis mänguohjad üle kohe teise poolaja alguses, kui kallutas 14:16 kaotusseisu 23:18 eduks. Tšiili sangariks kerkis Erwin Feuchtmann üheksa väravaga. Austriale tõi Robert Weber parimana kuus tabamust.

Pärast teist vooru on Taanil ja Norral neli, Austrial ja Tšiilil kaks ning Tuneesial ja Saudi Araabial null punkti.