Taas finaali pääsenud Turda võtab mõõtu ajalugu teinud kreeklastelt

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Challenge’i karikasarjas jõudsid finaali Turda AHC Potaissa ja Ateena AEK. Kaheosaline finaalseeria peetakse 12./13. Rumeenias ning 19./20. mail Kreekas.

Mullu finaalis Lissaboni Sportingule kaotanud Potaissa alistas nelja parema hulgas islandlaste IBV Vestmannaeyjari kahe kohtumise kokkuvõttes 56:55. Rumeenlased kaotasid avamängu võõrsil 28:31, kuid võitsid korduskohtumise kodus 28:24 (13:11), vaatamata sellele, et jäid teisel poolajal 17:19 kaotusseisu.

Esimest korda eurosarjas finaali jõudnud AEK oli poolfinaalis koondtulemusega 52:44 üle portugallaste AM Madeira Andebol SAD-ist. Kreeklased panid edule aluse esimese mänguga, mis võõrsil võideti 29:21. Korduskohtumises leppisid meeskonnad Kreekas viiki 23:23, poolaeg 13:12 AEK-le.