Täiseduga olnud meeskondade duellist väljus võitjana Põlva/Arcwood

-Raido Peedomaa | Foto: Siim Semiskar

Meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas jäi pärast reede õhtut alles vaid üks meeskond, kes sel hooajal kaotusekibedust maitsma pole pidanud. Kahe seni kaotuseta tiimi lahingus oli Põlva/Arcwood kodusaalis üle HC Tallinn 2-st 27:24 (13:13) ning jätkab täisedu, kaheksa punktiga liidrina.

Kuigi liigas kohtuti esmakordselt, siis karikavõistlustel loositi meeskonnad kokku avaringis ning põlvalased said mõlemas mängus võidu. Täpselt sama juhtus mullu esiliiga põhiturniiril, ent poolfinaalis üllatas HC Tallinn 2 üheväravalise võiduga. Nii pidi Põlva/Arcwood mullu leppima pronksmedalitega, HC Tallinn 2 lõpetas hõbedaste autasudega.

Kristjan Järve ja Pavel Balabko väravad andsid pealinlastele 2:0 algedu. 11. minutiks kasvas see 6:3-le, kuid peamiselt läbi Raido Peedomaa ja Rasmus Käo jõudis Põlva/Arcwood 19. minutiks vahe minimaalseks kahandada. Uuesti sai Tallinn kahega ette, ent siis tabas Siim Kübard kaks korda ja Mihkel Tamm viis põlvalased esmakordselt juhtima, 12:11.

Avapoolaja lõpuminutitel aitas Kaupo Märjamaa Tallinna kahe väravaga uuesti eduseisu, aga Tamme tabamus tõi vaheajaks viigi 13:13. Teisel pooltunnil haaras ohjad Põlva meeskond, kuid võttis aega kaheksa minutit enne kui saadi enam kui üheväravaline edu – Margo Piksööt tegi siis seisuks 18:16.

Kohtumise esimese kaheminutilise karistuse ajal – külaliste poolel eemaldati Daniel Kaur – viis Peedomaa võõrustajad 20:17 juhtima, aga Tallinn polnud alla vandunud. Kaupo Märjamaa kaks täpset viset vähendasid 46. minutil vahe jälle minimaalseks. Järgmised tosin minutit liiguti kordamööda tabades ja Tallinn ei jõudnud kuidagi viigini.

Veidi enam kui minut enne lõpuvilet tuli Tiit Neeme viskest 27:24 ja pealinlaste peatreener Ahmed Porkveli võttis aja maha. Kasu sellest ei sündinud, väravaid enam ei visatud ning Põlva/Arcwood noppis järjekordse võidu. Peedomaa, Käo ja Piksööt tabasid võitjate poolel viis korda, Tamm neli. Kaotajatest jäi Märjamaa arvele kuus väravat, Järv oli täpne viiel, Tarmo Ulla ja Martin Pihlamägi neljal korral.

8. HC Tallas 4 0 1 3 97:119 1

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 36, Aleksander Pertelson (Viljandi SK) ja Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 30, Raido Peedomaa (Põlva/Arcwood) – 29, Martti Viitkar (HC Tallas) – 27, Mihkel Lõpp ja Simon Drõgin (mõl. Viljandi SK) – 24, Kaupo Märjamaa (HC Tallinn 2) – 22 väravat.