Tallinn 2 naasis esiliigas võitude teele

-Kehra/Primend | Foto: Eesti Käsipalliliit

Käsipalli Eesti meeste esiliigas toimus reede õhtul üks kohtumine, kus mullune hõbe HC Tallinn 2 algusest peale juhtohjad haaras ja pärast kaht kaotatud mängu tabelisse neljanda võidu vormistas. Võõrsil oli HC Tallinn 2 34:23 (15:10) üle HC Kehra/Primendist.

Mullu vägagi võrdsed lahingud pidanud – korra tehti viik ja korra võitsid pealinlased ühe väravaga – meeskonnad kohtusid tänavu esmakordselt. Vormikõver oli seni vastassuundades kulgenud, sest HC Tallinn 2 alustas hooaega kolme võiduga, millele järgnes kaks kaotust. Samas sai HC Kehra/Primend pärast kolme kaotust viimases kahes voorus viigi ja võidu.

Mullune esiliiga hõbe HC Tallinn 2 võttis kiirelt juhtohjad ja asus kaheksa minutiga 5:1 eduseisu ning sundis HC Kehra/Primendit juhendatavat Janar Mägi minutilist vaheaega võtma. Põgusalt said kehralased külalistele lähemale, ent Helvar Kuhi kohtumise neljas tabamus tõi tabloole tallinlaste 10:4 edu.

Kehra/Primend võitles tublisti ja pärast Sigmar Seermanni 25. minuti väravat oli seis 12:10. Siis aga sattus pidurdamatusse hoogu Tarmo Ulla, kelle kolm järjestikust väravat saatsid meeskonnad riietusruumi Tallinna 15:10 eduseisul. Teise pooltunni algul kasvatasid Martin Pihlamägi ja Aivar Laaniste edu juba seitsmele väravale.

Kehralased tegid 5:1 spurdi, ent siis oli pealinna meeskonna kord neli väravat järjest visata ja igapäevaelus HC Kehra turundusjuhina töötav Ergo Rohi tabamuse järel põgenes Tallinn 2 jälle 23:16 eduseisu. Vahepeal muutus kohtumine karistusviseteseeriaks, kus nii Pavel Gavriljuk kodumeeskonna, kui Ulla külaliste poolel jätkuvalt täpsed olid.

Sergio-Silver Kreegimaa viskas Kehra/Primendi kasuks 49. minutil värava, mis kahandas Tallinna edu 25:20-le. Järgmised seitse väravat läksid aga külaliste arvele ja lõpuvile kõlades olid Tallinn 2 võidunumbrid 34:23. Võitjate poolel viskas Ulla kaheksa ja Kuhi seitse väravat, kaotajatest jäi Gavriljuki ja Seermanni arvele viis tabamust.

Esiliigat juhivad võrdselt 10 punktiga Põlva/Arcwood ja Viljandi Spordikool. HC Tallinn 2-l on kaheksa, Tallinna Oskaril seitse, HC Kehra/Primendil, Tartu Ülikoolil ja HC Tallasel kolm ning HC Viimsil kaks silma. Arcwood ja Oskar on pidanud ühe kohtumise vähem.