fbpx
Close

Tallinn alustab eurosarja Balkani karukoopas

Avatar
-HC Tallinn | Foto: HC Tallinn

Käsipalliklubi HC Tallinn osaleb sel hooajal ajaloos esmakordselt Euroopa klubide karikavõistlustel. Euroopa Challenge Cup karikasarja 3. ringis läheb HC Tallinn vastamisi Kosovo eelmise hooaja proksi KH Kastriotiga.

Mõlemad kohtumised peetakse pooltevaheliste kokkulepete alusel Kosovos. Viiekordne Kosovo meister Kastrioti lõpetas mullu põhiturniiri kolmanda kohaga ja pudenes konkurentsist poolfinaalis.

Eurosarjas osaletakse juba üheksandat korda, kuid kunagi varem pole avaringist edasi saadud. Eelmisel hooajal kaotas Kastrioti kahe mängu kokkuvõttes 51:60 Slovakkia klubile HKM Sala, kes järgmises voorus oli parem Šveitsi klubist St. Otmar St. Gallen ning jäi kaheksandikfinaalis alla hollandlaste JMS Hurry-Up meeskonnale. Kosovo klubi vastu pärineb Tallinna peatreener Jüri Lepa viimane eurokogemus, sest hooajal 2014/2015 jäi ta HC Kehraga kahe mängu kokkuvõttes kaheksa väravaga alla KH BESA Famigliale.

“Igal juhul läheme endast parimat andma ja võitlema,” ütles klubi tegevjuht Risto Lepp. “Kindlasti ei tee olukorda lihtsamaks see, et enamusel meie meestest puudub eurokogemus ning mängime kaks mängu keevalise Balkani publiku ees. Kuna käsipallis viib eurosarjades osalemine raha vaid välja ning erinevalt jalgpallist sisse ei too, siis oli meile tunduvalt odavam loobuda oma kodumängust ja pidada kaks mängu Kosovos. Kastrioti on kindlasti tugev vastane, kuna Balkanimaade eurosarjades osalevad võistkonnad koosnevad alati professionaalsetest palluritest. Nad on oma neljast kodusest mängust kõik võitnud, väravate vahega 158:73. Nende vasak- ja paremsisemine on valitud ka Kosovo koosseisu oktoobri lõpus toimuvateks mängudeks.”

HC Tallinna viimane kondiproov enne eurosarja on täna kell 19.00 Kalevi spordihallis, kui Eesti meeste meistriliiga kodumängus minnakse vastamisi valitseva meistri Põlva Servitiga.

scroll to top