Tallinn jätkab Balti liiga B-grupi liidrina, Viljandi kaotas Läti meistrile

Jüri Lepp ja HC Tallinn | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval jätkusid mängud käsipalli Balti liigas, võistlustules oli B-tugevusgrupp. Tabeliliider HC Tallinn sai kodus kindla 41:32 (20:12) võidu Riia Celtnieksi üle ning Viljandi HC jäi suurelt 28:42 (10:21) alla Läti meistermeeskond Dobele Tenaxile.

Sõle spordikeskuses lätlasi võõrustanud HC Tallinn tegi välkkiire alguse. Hea kaitsetöö koos väravavaht Armis Priskuse tõrjetega viis kiirete rünnakulahendusteni ning nelja minutiga juhiti 4:0. Pikalt hoiti vahet viieväravalisena, kuid siis hakkasid mitmed eemaldamised oma osa nõudma.

Kui saadi kiirelt pall vastaste väljakupoolele, tuli üldjuhul ka värav, ent positsioonirünnakutel oldi hädas Läti koondise esipuurivahi Raitis Purinši ülemängimisega. Seisul 13:10 jäid mõlemad meeskonnad viieks minutiks väravata, kuniks Rainer Kelk ja Markus Viitkar eestlaste edu jälle kasvatasid. Vaheajaks juhtis Tallinn juba 20:12.

Rauno Ausi tabamus 36. minutil suurendas edunumbrid kahekohaliseks. Läti meistrivõistluste hõbe veel ei alistunud, tegi 4:1 vahespurdi, kuid tallinlastel olid vastused olemas. Kui Celtnieks vähemuses väravavahi väljakumängijaga asendas, kasutas olukorda osavalt Priskus, saates palli korduvalt vastaste tühja väravasse.

Viimased kümme minutit oli lõppseisu vormistamine ning Tallinn sai 41:32 võidu. Kolmteist pallurit said võitjate ridades kirja vähemalt ühe värava, Aus tabas seitse, Uku-Tanel Laast kuus ja Kelk viis korda. Vastaste ridades oli täpseim ukrainlane Vladislav Košman üheksa väravaga.

“Üllatavalt lihtsalt tuli – kohe alguses saime eest ja mänguks õieti täna ei läinudki,” tunnistas Tallinna peatreener Jüri Lepp. “Homset tähtsat mängu Dobele vastu silmas pidades oli hea, et saime kõigile mänguaega anda ning kindlasti jäi palju veel sisse. Hetkel tundub seis igal juhul väga positiivne!”

Viljandis tegi külalismeeskond veelgi tormilisema alguse kui pealinlased paar tundi varem. Läti meister Dobele Tenax kihutas Viljandi HC vastu 11 minutiga 9:1 eduseisu! Mulgid tihendasid kaitset, kuid rünnakul oldi pidevalt hädas realiseerimisega ja vahe ei tahtnud kuidagi kaheksast väravast väiksemaks sulada.

Tenax võitis poolaja 21:10 ja alustas pärast pausi jälle võimsalt ehk 4:0 spurdiga. Halvimal juhul 17-väravaliseks kärisenud kaotusseisu suutsid võõrustajad küll veidi viisakamaks mängida, kuid 28:42 kaotus oli tõsiasi. Andrei Hapal viskas Viljandi kasuks kaheksa ja Aleksander Pertelson seitse väravat, Tenaxil oli pidurdamatu Nils Kreicbergs 14 tabamusega.

“Täiesti käsitlematu – ma pole sellist hulka lihtvigu juba ammu näinud,” kirus Viljandi peatreener Marko Koks. “Uskumatud söödu- ja püüdmisvead ning sealt omakorda arenev ebakindlus esimestest minutitest peale. Teisel poolajal mängisime natuke paremini, aga päästa polnud enam midagi.”

B-tugevusgrupis – kus põhiturniiri kaks paremat pääsevad Balti liiga veerandfinaali – juhib kuue vooru järel HC Tallinn 10 silmaga. Vilniuse VHC Šviesal on sama arv punkte ja Tenaxil üks vähem. Järgnevad Celtnieks nelja ja Kaunase Granitas-Karys kolme punktiga, Viljandi HC on jätkuvalt nulli peal.

Pühapäeval peetakse neli kohtumist, kus vastamisi lähevad Viljandi HC – Celtnieks (kell 13.00), Klaipeda Dragunas – Zaporižžja ZTR (kell 14.00), Tallinn – Tenax ja Põlva Serviti – Minski SKA (mõlemad kell 16.00).