fbpx
Close

Tallinn kogus meistriliiga otsustavaks faasiks vormi välismaal

Avatar
-HC Tallinn | Foto: HC Tallinn

Käsipalli Eesti meeste meistriliiga play-off’ideks valmistuv HC Tallinn viibis nädal aega treeninglaagris Türgis.

“Kuna koondisepausi tõttu oli meistriliiga ajakavas kahenädalane vahe, siis planeerisime selleks ajaks välislaagri,” lausus Tallinna peatreener Jüri Lepp, kelle taktikepi all tehti lõunamaal 11 treeningut. “Saime tõsta meeskonnavaimu, turgutada füüsist ning säilitada pallitunnetust enne otsustavat Eesti meistriliiga lõppfaasi. Suured tänusõnad Tallinna Spordikoolile, kes laagri suures osas kinni maksis, kuna enamik meie esindusmeeskonna mängijaid on noormängijad ning kuuluvad nende organisatsiooni.”

Tallinna tegevjuht ning hiljuti esindusmeeskonnas comeback’i teinud Risto Lepp tegi ka ise kõik treeningud kaasa ja jäi laagriga väga rahule. “Oleme taustajõududega standardid ja nõudlikkuse kõrgele asetanud,” sõnas Risto Lepp. “Noored on võrreldes aastataguse ajaga kõvasti mehistunud. Kuna kõik teavad, et meil on tuleviku suhtes ülikõrged eesmärgid, siis tehakse isukalt tööd ning kedagi sundima ei pea. Lähme Eesti meistriliiga hooaja viimase faasi kohtumistele vastu hea tundega. Tahame näidata ilusat ja kiiret mängu ning võidelda iga palli pärast.”

Risto Lepa meelest vajavad mängijad järgmiseks hooajaks professionaalsemaid tingimusi. “Mehed on mulle tõestanud, et nad väärivad järgmiseks hooajaks veel paremaid arenemisvõimalusi ja -tingimusi,” tõdes Risto Lepp, kellele jäävad tänavuse hooaja lõppfaasi mängud karjääri viimasteks ning järgmisest hooajast istub ta võistkonna treeneripingile. “Hooaja ettevalmistus algab meil kolmandat aastat järjest 1. juulil. Esialgne plaan on hoida hooaja ettevalmistusfaasis juulis ja augustis mängijad täisprofessionaalidena, kuna suvel pannakse paika hooaja vundament ning areng toimub ikka trenni tehes. Kuna hooaja sees on tihti eurosarja või Balti liiga tõttu 2-3 mängu nädalas, siis tihedal mängude perioodil tuleb pigem tegeleda taastumise ning vormi hoidmisega. Kaks korda päevas treenida ei olegi igal nädalal mõtet. Samuti pooldame ka mängijate vaimset arengut ning soovitame neil hoida aju vormis kas õpingute või osalise ajaga pigem mõttetööd nõudvatel töökohtadel.”

Detsembris üllatuslikult Eesti karikavõitjaks tulnud tallinlased lähevad teisipäeval, 17. aprillil algavas meistriliiga veerandfinaalseerias Raasiku spordihoones algusega kell 19.00 vastamisi SK Tapaga. Kahe võiduni mängitava seeria teine kohtumine peetakse reedel, 19. aprillil samuti kell 19.00 Tapal. Võimalik kolmas mäng toimub esmaspäeval, 22. aprillil kell 19.00 Kalevi spordihallis.

scroll to top