Tallinn võttis Aruküla/Audentese üle kindla võidu

-HC Tallinn | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli meeste meistriliiga naasis talvepausilt ning teisipäeval algas põhiturniiri kümnes voor. Tabelis teisel astmel olev HC Tallinn alistas kodus Aruküla/Audentese 39:16 (22:6). Vooru ülejäänud kohtumised peetakse kolma- ja neljapäeval.

Raasiku spordihoones seitsmendal kohal paiknevat Aruküla/Audentest võõrustanud Tallinn lubas aasta esimese liigavärava visata Mihkel Mitil, ent Rauno Aus vastas koheselt. Pealinlased tegid 4:3 eduseisul kolmeväravalise vahespurdi ja kuigi pärast külaliste peatreeneri Martin Noodla minutilist mõttepausi viskas Aleksander Kesküla värava, põgenes Tallinn eest.

Aruküla/Audentes jäi üheksaks minutiks “kuivale” ning lasi oma puuri sama ajaga üheksa palli. Johannes Treimanise täpne vise tegi 19. minutil seisuks juba 16:4, enne kui Martin Kalveti tabamus külalismeeskonna uuesti väravaree peale tagasi aitas. Pärast eile 21. sünnipäeva tähistanud Markus Viitkari kahte väravat juhtis Tallinn 19:5.

Vaheajale mindi Eesti karikavõitja 16-väravalises eduseisus, 22:6. Vaid Põlva Serviti on tänavu avapoolajaga suurema vahe sisse saanud, juhtides novembris samuti Aruküla/Audentese vastu 22:5. Tallinn polnud klubi 1,5-aastase meistriliiga-ajaloo jooksul kordagi esimese 30 minutiga nii palju väravaid visanud.

Teine pooltund jätkus sealt, kus esimene lõppes – Enrico Anton ja Aus kasvatasid edu veelgi. 39. minutil rebenes Antoni viskest vahe 20-le väravale, 27:7. Vigastustest räsitud Aruküla/Audentes oli skoorimisega suurtes raskustes, kuniks 40. minutil tabasid Jan Jürgen Veski ja Mitt kahel rünnakul järjest. Oluliselt mängupilt siiski ei muutunud ja vahe suurenes.

HC Tallinn sai 39:16 võidu ning tõusis vähemalt kaheks päevaks liider HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist vaid ühe punkti kaugusele. Võitjate poolel said käe valgeks kõik 12 väljakumängijat, Viitkar ja Rainer Kelk viskasid kuus, Aus ja Anton neli väravat. Kaotajatest jäi Kalveti, Kesküla ja Karl Martin Kiisi arvele kolm tabamust.

Tallinnal on turniiritabelis teisena 16 punkti, Aruküla/Audentes hoiab nelja silmaga eelviimast ehk seitsmendat positsiooni.