fbpx
Close

Täna algavatel naiste karikavõistlustel lähevad vastamisi tiitlikaitsja ja uustulnuk

Avatar
-Reval-Sport/Padise | Foto: Helin Potter

Täna algavad naiste karikavõistlused, mille ainukeses veerandfinaalseerias kohtuvad Tabasalu ja Reval-Sport/Padise. Veerandfinaalide võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes.

Naiste karikavõistlustel osaleb sel aastal viis naiskonda ja seekordse süsteemi järgi on esimeses ringis kolm naiskonda mängudest priid, kaks võistkonda selgitavad kahe kohtumise kokkuvõttes võitja, kes pääseb nelja parema hulka. Uue naiskonnana karikavõistlustel ja Eesti meistrivõistlustel kaasa lööv Tabasalu sai avaringiks kohe raske vastase, kui kokku minnakse nii karika- kui meistrivõistluste tiitlikaitsja Reval-Sport/Padisega, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Tabasalu klubi juht Merit Moro sõnas, et loomulikult oleks loodetud alustada Padisest mõne nõrgema konkurendi vastu. „Eks natuke oleme ikka pettunud, et kohe meistri vastu mängime, sest lähme ju ise esimest korda katsetama; kõik on uus ja ilmselt tüdrukud veel veidi kardavad naiste vastu mängida,“ rääkis Moro handball.ee lehele. „Aga loos on loos, lähme täiega panema ja vaatame, mis välja tuleb.“

Täna peetavaks veerandfinaaliks on Moro seadnud tüdrukutele kindlad eesmärgid: tuleb kinni pidada enda mängujoonisest. „Lähme tegema kiiret mängu ehk kiir- ja poolkiireid rünnakuid. Minu eesmärk on, et tüdrukud kestaksid mängus võimalikult kaua ja vahe Padisega ei läheks meeletuks,“ selgitas Moro. Ta lisas, et lisaks kiirele mängule tahaks ta näha ka seda, et tüdrukud jõuavad kaitsesse tagasi ega anna meistrite vastu alla.

Peamiselt noortest koosneva Tabasalu naiskonnaga on tänavuseks aastaks ühinenud ka mõned vanemad mängijad HC Tallinnast ja üks täiendus Põlva naiskonnast. Moro sõnul leiti, et kuna noorteklassis mängiv võistkond on jõudnud õigesse vanusesse, on tänavune hooaeg õige hetk, et alustada naisteklassis mängimist tugevate vastaste vastu ning seeläbi tugevate mängudega tüdrukuid arendada.

Kuna Tabasalu lööb kaasa ka naiste meistrivõistlustel, siis poleks karikavõistlustel juba veerandfinaalides väljalangemine klubi jaoks liigne pettumus. „Oleme arvestanud, et vähemalt Eesti meistrivõistlustel saame madistada Kehra ja Tapa võistkondadega,“ rääkis Tabasalu klubi juht Moro. „Kui peaksimegi karikavõistlustel kaotama, siis me ei suhtu sellesse suure pettumusega.“

Tänane veerandfinaalmäng Kristiine spordihallis algab kell 17:45, kordusmäng peetakse 10. novembril. Lisaks veerandfinaalides alustavatele naiskondadele löövad karikavõistlustel kaasa veel Reval-Sport/Mella, Tapa ja Kehra naiskonnad.

scroll to top