Tapa ja Viljandi pidasid maha põnevuslahingu

– SK Tapa | Foto: SK Tapa käsipall

Meeste meistriliiga kolmas voor lõpetati neljapäeva õhtul Tapal, kus hooaega kahe võiduga alustanud Viljandi HC täisedu jätku ei saanud. Olles küll enamuse mänguajast tagaajaja rollis, suutis SK Tapa 230 pealtvaataja silme all välja võidelda 27:27 (16:17) viigi. Viljandi jäi viie punktiga liidriks, ühe silmaga on maas Põlva Serviti ja HC Tallinn.

Mullu Tapal mängides mõlemal puhul võiduta jäänud Viljandi alustas kohtumist paremini ning sai võõrleegionäride Volodimir Maslaki ja Andrei Hapali visetest juhtima. Peagi üllatati kodumeeskonda vähemuses mängides kahe väravaga ja kaheksandaks minutiks oldi 6:2 ees, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Peatreener Elmu Koppelmanni puudumisel Tapa vägesid juhtinud Aron Jaanisel oli kasutada täisnimekiri ehk 16 mängijat ning Eesti ekskoondislane vahetas julgelt, otsides toimivat koosseisu. Vaikselt, aga kindlalt nõelus Tapa vahe kinni ja 15. minutil tegi Raimond Himma seisuks 7:8.

Vennad Robert ja Mihkel Lõpp viisid mulgid uuesti kolmega ette, kuid siis sattusid heasse viskehoogu mullu veel HC Viimsi/Tööriistamarketi ridadesse kuulunud Tapa oma kasvandikud Rail Ageni ja Aleksandr Oganezov. 22. minutil seadis vasakäär Ageni tabloole viiginumbrid 12:12.

Oli Viljandi kord spurtida – tapalaste pallikaotuste abiga visati kolme minutiga neli vastuseta väravat ja Mihkel Lõpp tegi seisuks 16:12. Poolaja lõpp kulges aga paremini võõrustajatel ning koos lõpusireeniga vähenes kaotusseis Martin Adamsoni viskest minimaalseks – 16:17. Teise pooltunni algul jõuti Oganezovi tabamuse järel viigini, kuid pikka pidu polnud.

Viljandi põgenes uuesti kolmega juhtima, lisaks tõrjus Kevin Pajuväli Adamsoni karistusviske. Kaotusseisus 18:21 tihendas Tapa kaitset ja külalistel oli raskusi viskekohtade leidmisega. Samuti hakkas suurepäraseid tõrjeid tegema Mikola Naum. 44. minutil pääsesid tapalased Oganezovi viske järel esmakordselt juhtima – 22:21.

Mulkidel olid vastused olemas ning kolme järjestikuse tabamusega juhiti 24:22. Võrdne ja võitluslik mäng jätkus ning kaks minutit enne lõppu tuli Aleksander Pertelsoni kiirrünnaku järel 27:25. Rait Ageni vastas ja pärast Naumi kaht tõrjet, viigistas noorem vend Rail Ageni seisu!

Mängida jäi 25 sekundit, kuid Viljandi kaotas rünnakul palli ning Tapagi ei jõudnud enam asjaliku viskeni ja nii lõppes kohtumine 27:27 viigiga. Tapa poolel viskas Rail Ageni kaheksa, Oganezov seitse ja Adamson neli väravat. Viljandil oli Robert Lõpp täpne viis ning Hapal ja Simon Drõgin neli korda.

6. Aruküla/Audentes 3 0 0 3 58:95 0

Parimad väravakütid: Dmõtro Jankovski (Kehra) – 18, Aleksander Oganezov (Tapa) ja Henri Sillaste (Serviti) – 16, Volodimir Maslak (Viljandi) ja Mathias Rebane (Serviti) – 15, Janar Mägi (Kehra), Simon Drõgin (Viljandi) ja Rauno Aus (Tallinn) – 14 väravat.