fbpx
Close

Tapa mängujuht Marten Saar: tulevikus võiks end välismaal proovile panna

Avatar
-Marten Saar | Foto: Helin Potter

SK Tapa alustas tänavust meistriliiga hooaega suurepärase võiduga mulluse hõbemedalisti HC Tallinna üle. Hetkel ollakse küll viie punktiga viiendal kohal, ent vaid ühe silma kaugusel teisest tabeliastmest. Klubi ja meistriliiga hooaega tervikuna lahkab Tapa 19-aastane mängujuht Marten Saar.

Avavooru võidu järel teenis Tapa punktilisa kodus Viljandi HC vastu, kui lõpuhetkedel võideldi välja 27:27 viik ning võõrsil Aruküla/Audentese 26:23 alistamisega. Põlva Servitile ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile jäädi alla küllalt kindlalt ning karikasarjas pudeneti esimeses ringis, kaotades mõlemad kohtumised Tallinnale, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

“Mõnes mängus on olnud koosseisuga probleeme, näiteks kui Aleksander Oganezov või Rail Ageni vigastustega eemal. Aga üldiselt peab hooaja algusega rahul olema. Sisekliima on meil väga hea ja võitleme selle nimel, et soovitut saavutada ehk siis jõuda esinelikusse ja miks mitte medalinigi,” sõnas mullu SK Tapa kasuks 89 väravat visanud Saar handball.ee lehele.

“Kodusaalis oleme kindlasti raske vastane igale võistkonnale, sest meil on nii fantastiline publik. Võit HC Tallinna üle tuligi raudselt tänu fännidele, kes elasid nii kõvasti kaasa, et ennastki ei kuulnud platsil. Lisaks on liiga muutunud ühtlasemaks ja minu arvates ka tugevamaks,” hindas juba neljandat hooaega kõrgliigas palliv mängujuht.

Tapa kaotas hooaja eel meeskonna parima snaipri Vahur Oolupi, kes siirdus Taani, Mors-Thy Håndboldi akadeemiasse. Samas lisandusid kohaliku käsipalli kasvandikud Oganezov, vennad Agenid, Martin Adamson ja Siimo Tänavots ehk siis mängujuhi jaoks toimus palju muudatusi, eriti just tagaliinis.

“Kohanemine polnud üldse keeruline. Vahuriga klappis meil mäng suurepäraselt, sest oleme lapsest saati koos pallinud, aga klubisse naasnud vanemate mängijatega leidsime kiirelt ühise keele. Eriti kasulik oli meile Sassi [Oganezovi] tulek, sest ta haaras kohe liidrirolli ja oskab külma pead säilitada. Mul on temalt palju õppida,” rõõmustas Saar Eesti ekskoondislase liitumise üle.

Augustis 19. sünnipäeva tähistanud Saar läks Elmu Koppelmanni käsipallitrenni esimeses klassis, kuid oli hiljem valiku ees. “Käisin paralleelselt veel maadlemas, aga mingi aeg läks koormus liiga suureks. Valisin käsipalli, sest kiire ja põnev meeskonnaala meeldis rohkem. Lisaks oli Elmu kooli direktor, mõtlesin et peaks häid suhteid hoidma,” naeris kevadel Tapa Gümnaasiumi lõpetanud Saar.

“Olen tehtud valiku üle väga õnnelik ja niipea mängimist lõpetada ei kavatse. Pidin isegi suvel koos Vahuriga Taani akadeemiasse siirduma, aga jäin asjaajamisega hiljaks. Eestiski on hea areneda, ent kui tuleb võimalus, siis võiks end ka välismaal proovile panna,” arvas Eesti noortekoondislane.

scroll to top