fbpx
Close

Tapa naiskond mängis enda võimete kohaselt

Avatar
-SK Tapa/Tapa SK | Foto: Ivo Dobkevitsch

Pühapäevase pronksilahinguga lõppeb hooaeg SK Tapa/Tapa SK naiskonna jaoks. Võistkonna peatreener Mare Neps arvas vahetult enne viimast kohtumist, et üldises plaanis võib oma hoolealuste hooajaga rahule jääda ja Tapa naiskonna tulevik tundub helge.

Eelmise aasta sügisel peetud naiste karikavõistlustel teenis Tapa kolmanda koha, edestades Kehrat ja HC Tallinna naiskonda. Eesti meistrivõistlustel osales aga HC Tallinna asemel Põlva naiskond, kes napsas põhiturniiril Tapa eest kolmanda koha, mis omakorda tähendas Tapa naistele põhiturniiri neljandat positsiooni.

Tapa peatreener Mare Neps sõnas oma naiskonna kahest erinevast kohast rääkides, et karikavõistluste ja Eesti meistrivõistluste tase ei erinenud üksteisest suuresti. Tapa selle hooaja tulemusi vaadates peatreener ei nurisenud. „Arvan, et võib rahule jääda,“ sõnas Neps. „Täitsime ülesanded, mis olime endale seadnud,“ lisas ta.

Mängupildist rääkides sõnas Tapa peatreener, et lisaks positiivsele võis leida ka negatiivset. „Hea oli see, et võistkond mängis oma võimete kohaselt. Puudu jäi võistkonna ühisest tegutsemist, aga selle põhjust on praegu raske välja tuua,“ selgitas Neps.

Selle hooaja võistkonna komplekteerimine läks Tapa peatreeneri sõnul üsna kergelt: suures osas mängisid samad naised, kes eelmisel aastal. Samas nentis Neps, et argiste tegevuste – kool ja õppimine, mille tõttu on vanematel mängijatel üha raskem trenni jõuda – võtab ta igal aastal siiski naiskonda ka nooremaid tüdrukuid. Sel aastal olid Tapa koosseisu suurimateks murekohtadeks vigastused ja haigused, mistõttu mitmed mängijad naiskonda enam aidata ei saanud.

Järgmise hooaja poole vaadates Neps jätkamises probleemi ei näe. „Teen Tapal alates 1. klassist kogu aeg trenni,“ rääkis ta. „Huvilisi jagub, kõikides vanuseklassides võistleme.“

Lähitulevikus ootab aga Tapa naiskonda veel ees pronksimängu kordusmatš. Esimene omavaheline mõõduvõtt Põlva naistega lõppes viigiliselt 25:25. Neps ütles avakohtumist iseloomustades, et kuigi tema hoolealused asusid juhtima ja võitsid avapoolaja 14:11, siis ühel hetkel anti mäng käest ära. „Arvan, et selle põhjuseks oli tehniline praak. Kaitsetöö oli väga nõrk,“ sõnas Neps.

Mida tuleks teha, et teine pronksilahing enda kasuks kallutada ja sarnaselt karikavõistlustega ka Eesti meistrivõistlused kolmanda kohaga lõpetada? „Peame kaitses tugevamad olema ja visked täpsemaks saama,“ ütles Neps enne pühapäevast hooaja lõppu.

scroll to top