Tapa sai esimese võidu, täispunktid ka Kehrale ja Tallinnale

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Kui eile põhjustas meeste käsipalli meistriliigas Viljandi HC hooaja esimese kaotuse Põlva Servitile, siis täna tuli järjekordne “esimene” – SK Tapa sai liigahooaja 17. mängus esimest korda maitsta võidurõõmu. Kodusaalis oldi 34:29 (15:10) üle Aruküla/Audentesest. Võidu said tabelisse juurde ka HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn.

Põhiturniiri esinelikus lõpetanud meeskondade vahegrupis võõrustas Coop Kehrat, kellega tänavu võitude-kaotuste suhe oli seni 2:2. Külalised said stardipakkudelt paremini liikuma ning rebisid vahe kiirelt neljale väravale. Noored põlvalased vähendasid vahet mitmel puhul kahele, kuid poolajavile kõlades olid seis Kehra kasuks 14:10.

Teisel pooltunnil ei suutnud Coop kuidagi vahet väiksemaks saada, aga kui Kehra oli 20:14 ees, siis toimis võõrustajate peatreeneri Kalmer Mustingu minutiline mõttepaus ja Coop viskas kolm väravat järjest. Oli Kaupo Liiva kord aeg maha võtta ning Kehra puhul töötas see veelgi paremini – 5:0 vahespurt viis 11-kordse Eesti meistri juba püüdmatusse kaugusse.

Kehra võidunumbrid Põlvas olid lõpuks 29:21. Nikita Jermaševitš viskas võitjatele kuus ning David Mamporia, Martin Nerut ja Dmõtro Jankovski viis väravat. Põlvalaste poolel jäi Priit Jõksi arvele viis, Tõnis Kasele ja Mathias Rebasele neli tabamust.

Alumise vaheturniiri kaks viimast kohtusid Tapal, kus Aruküla/Audentesel säilinuks võidu korral veel õhkõrn šanss püüda viimast veerandfinaalkohta. Väravatevaene algus andis minimaalse edu külalistele, kes 11. minutiks juhtisid 3:2. Siis aga tegi Tapa 6:0 vahespurdi ja hoidis edu kindlalt vaheajapausini, millele siirduti seisul 15:10.

Arukülalased võitlesid, said 43. minutiks kahe värava kaugusele, 22:20 ja kohe teenis punase kaardi üks Tapa liidritest Gert Trofimov. Ent see ärritas üles hoopis kodumeeskonna, kes hakkas uuesti vahet kasvatama ning võis lõpuvile kõlades seisul 34:29 tähistada käimasoleva hooaja avavõitu.

Igapäevaste Audentese treeningkaaslaste vastu viskas Vahur Oolup Tapa poolel üleplatsimehena 12 väravat. Ailar Puhasmets lisas kuus, Trofimov ja Marten Saar neli tabamust. Külaliste paremad olid Markus Oliver Mädo seitsme, Aleksander Kesküla viie ning Andreas Parve ja Markus Kask nelja tabamusega.

HC Viimsi/Tööriistamarket võttis kodusaalis vastu HC Tallinna ning suutis mängu võrdsena hoida kümmekond minutit. Pealinlased võitsid siis aga 14-minutilise perioodi 9:1 ning enne vaheaega kasvatasid korraks edu juba kahekohalise numbrini. Meistrliiga parim snaiper Marko Slastinovski viskas avapoolajaga seitse väravat ja Tallinn oli ees 18:10.

Teisel pooltunnil ei muutunud oluliselt mängupilt ega numbriline vahe. Lähemale kui seitse väravat viimsilased ei saanud ning Tallinn võttis kindla 34:24 võidu. Võitjate täpseimad olid Slastinovski ja Raigo Pennula seitsme väravaga, kaotajatest sai Aleksander Oganezov kirja viis ja Mihkel Tamm neli tabamust.