Tartu Ülikool sai karikasarjas korduskohtumiseks napi edu

-Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Pühapäeva õhtul pandi Kristiine spordihoones punkt meeste käsipallikarikavõistluste kaheksandikfinaalide avakohtumistele. Kahe esiliigaklubi tasavägises vastasseisus alistas Tartu Ülikool kahekordse Eesti karikavõitja Tallinna Oskari 27:25 (13:12).

Kuigi Tartu Ülikool on mullune esiliigatšempion ja Oskar lõpetas neljanda kohaga, siis põhjustasid just pealinlased tartlastale ühe kahest kaotusest eelmisel hooajal. Väravaid tuli kohtumise algul visalt ning esimesed 26 minutit mängiti täpselt samas rütmis – Oskar läks ühe väravaga juhtima ja mõni hetk hiljem Tartu Ülikool viigistas.

Viigiseisult 10:10 viis Klaus Peeter Rüütli külalised esmakordselt ette ning nüüd arenes mänguseis vastupidises rütmis, kuniks poolajavile tartlaste 13:12 eduseisu kuulutas. Teise pooltunni algul tegi 4:0 vahespurdi Oskar ning esmakordselt juhtis üks meeskondadest enam kui ühe väravaga. Parimal juhul oli 36. minutil võõrustajate edu 17:14.

Siis oli aga ülikoolitiimi kord vastata ja 43. minutil viis Siim Markus Saarend TÜ 19:18 juhtima. Kristo Kiipuse karistusviskele järgnes neljapäeval 51. sünnipäeva tähistanud ekskoondislase Jaanus Rätsepa värav ja Oskar oli uuesti ees. Tallinlaste 22:20 eduseisus viskas kaks väravat järjest mullune esiliiga parim snaiper Rando Sein ning tasavägine mäng jätkus.

Lõpuminutitel oli kindlam Tartu Ülikool ning võttis kahe nädala pärast kodusaalis peetavale korduskohtumisele kaasa 27:25 edu. Sein viskas võitjate kasuks kaheksa, Raiko Roosna ja Mihkel Keldoja neli väravat. Kaotajate poolel sai üleplatsimehena Kiipus enda nimele 12 tabamust, Priit Kotsar ja Peeter Koppelmann toetasid kolme väravaga.