Tartu Ülikool võttis kodusaalis kindla võidu

-Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Vaevalt oli meeste esiliigas kuues voor lõppenud, kui 24 tundi hiljem alustati juba seitsmenda vooru mängudega. Tartu Ülikool sai neljanda järjestikuse koduvõidu, alistades Tallinna Oskari 40:25 (18:11).

Mullu võitis Tartu Ülikool esiliigas pronksmedalid, Oskar pudenes veerandfinaalis, ent omavahelised mängud jäid põhiturniiril 1:1. Tänavu oli TÜ saanud kolm koduvõitu ja kaotanud kõik võõrsil peetud kohtumised. Oskar noppis pärast kuut kaotust hooaja avavõidu vaid kolm päeva tagasi Viljandi Spordikooli üle, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Teisipäeval Tartus viskas Kristo Kiipus kohtumise avavärava, aga peagi oli 3:1 ja 5:2 ees kodumeeskond. Vahe püsis kahe-kolme värava peal, kuniks Aleksandr Kirillov 17. minutil TÜ 10:6 juhtima viis. Oskari poolel hoidis seisu Toivo Ardel, tabades oma meeskonna kasuks neli korda järjest ning 20. minutil oli seis 11:8.

Siis spurtisid tartlased – Rando Sein viskas kaks väravat, Klaus Peeter Rüütli lisas ühe ja Sein viis TÜ 15:8 juhtima. Oskari juhendaja Tõnu Kastani minutiline vaheaeg ajutiselt toimis, sest Mart Liinat ja Ragnar Põldma vähendasid vahet. Ülikooli tiim põgenes aga uuesti eest ning sünnipäevalaps, täna 22-aastaseks saanud Siim Markus Saarend tegi vaheajaseisuks 18:11.

Teise pooltunni algul visati pikalt väravaid kordamööda, kuid siis hakkas vahe suurenema. Rüütli tegi 42. minutil 26:17 ja vaid viis minutit hiljem tuli Gerrit Obergi kahe tabamuse järel juba 32:20. Parimal juhul kasvas vahe Kaarel Koppelmanni täpse viske järel 16-väravaliseks.

Lõpuvile kõlades olid Tartu Ülikooli võidunumbrid 40:25 – nii palju polnud ükski võistkond sel hooajal esiliigas veel väravaid visanud. TÜ ridades said käe valgeks kõik 13 väljakumängijat, Rüütli tabas kaheksa ja Sein seitse korda. Oskari täpsemad olid Põldma seitsme ja Ardel kuue väravaga.