Tedrekulli superesitus tõi Tapale hooaja avamängus võidu

– Mia-Marii Tedrekull | Foto: Ivo Dobkevitsch

Eesti naiste käsipallimeistrivõistluste hooaja esimeses mängus sai SK Tapa/Tapa Spordikool kodus 33:30 (15:15) jagu AMV House/Põlva SK-st.

Kuigi Erika Morgenson viis võõrustajad avaminutil juhtima, pääsesid külalised neljandaks minutiks tänu Laura Noormetsa kahele ja Greete Märtsoni ühele tabamusele 3:1 ette. Tapa aga viigistas ning edasi visati väravaid vaheldumisi ühe- või kahekaupa, kuni Tapa 9:8 eduseisult läks Põlva juhtima 12:9. Neli minutit enne poolajasireeni olid külaliste edunumbrid 15:12, kuid Mia-Marii Tedrekulli kolm tabamust seadsid vaheajaks jalule viigi.

Teisel poolaja ei saavutanud kumbki naiskond rohkem kui kaheväravalist edu kuni 56. minutini, mil Tedrekull viis Tapa ette 30:27 ning peatselt suurendas Karina Kuul vahe neljale tabamusele. Mullu neljanda koha saanud Põlval ei õnnestunud võõrustajaid enam kinni püüda ja nii võttis eelmise hooaja pronks Tapa avamängus kolmeväravalise võidu.

Tapa poolelt viskas Tedrekull üleväljanaisena 16 väravat. Marjette Maie Müntseri arvele kanti kuus ja Morgensonile viis tabamust. Põlva resultatiivseimad mängijad olid Teele Utsal 11 ning Selma Rein ja Noormets seitsme väravaga.