fbpx
Close

Terve võistkonna kadumine – üks spordiajaloo kummalisemaid lugusid

Avatar
-Sri Lanka koondist nendest vändatud filmis mänginud näitlejad | Foto: “Machan” pressiteade

Täna 15 aastat tagasi läks Saksmaal kaduma terve Sri Lanka käsipalli koondis. Kuidas saab 23-meheline tiim lihtsalt haihtuda? Selle kummalise loo tausta üritamegi nüüd uurida.

2004. aasta septembris sõitis Sri Lanka meeste käsipalli koondis Lõuna-Saksamaale. Nad tulid sinna läbi spordi vahetusprogrammi, mille raames olid juba samas riigis käinud mitmed võistkonnad läbi aastate. Väikeriigi eesmärgiks oli õppida ja parandada oma rahvuskoondise taset. Mehed jõudsid pidada mitmeid kohtumisi kohalike tiimide vastu, kaotades need kõik kindlalt. Vaid osadel sportlastel tundusid olevat väikesed teadmised käsipallist.

Järgmiste päevade jooksul pidi tuur ümber Saksamaa jätkuma. Aga pühapäeva öösel asjad muutusid. Kui neile tuldi tooma puhastuses olnud musti riideid, olid mehed kadunud. Sri Lanka võistkonnal oleks pidanud olema hommikusöök kell seitse, kui nad üheksaks polnud lauda jõudnud, hakkasid inimesed muretsema. Tiimi tubadest avastati vaid nende spordiriided. Esimene arvamus oli, et mehed olid õhtusel sörgil metsas ära eksinud.

Aga siis leiti toast kiri: “Aitäh kõige eest. Me lahkume Saksamaalt ja lähme Prantsusmaale. Palun ärge muretsega, meiega on kõik korras.” Ning siis sai sellest suur uudis maailma meedias ja meeste pettuskeem sai selgeks. Hiljem nähti mehi ületamas piiri Itaaliasse.

“Sri Lanka riigis ei olnud kunagi ühtegi käsipallivõistkonda, rääkimata veel koondisest. See petuskeem läheb ajalukku ühe kõige osavama illegaalse immigratsiooni juhtumina,” kirjutas theguardian sel ajal. Lugu sai nii populaarseks, et sellest tehti 2008. aastal isegi film.

Ning siinkohal tuligi mängu veel üks viimane keerdkäik. Tuli välja, et üks näitlejatest, kes esines filmis koondise mängijana põgenes Saksamaalt illegaalselt peale viimast võttepäeva. Kunst imiteerib elu.

scroll to top