fbpx
Close

Thomas Sivertsson: oleme paari päevaga päris kaugele jõudnud

Avatar
-Eesti meeste käsipallikoondis | Foto: Helin Potter

Homme õhtul algab Eesti meeste käsipalli rahvuskoondise jaoks 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsükli teine etapp. Lõuna-Hollandi linnas Sittardis kohtutakse Eesti aja järgi kell 20.30 algavas mängus tugeva Hollandiga.

Eesti pidi 32 EM-finaalturniiri pääset püüdma asuva meeskonna hulka jõudmiseks läbima eelringi, kus edestati Türgit ja Kosovot. 4. alagruppi kuuluvad veel Sloveenia ja Läti, kes kohtuvad täna õhtul Mariboris. Finaalturniirile pääseb iga neliku kaks paremat ning lisaks neli paremat kolmandal astmel lõpetanut.

Peatreenerile meeldib mängijate motiveeritus

Meie rahvuskoondis kogunes uue peatreeneri Thomas Sivertssoni käe alla esmaspäeval. “Oleme viimased paar päeva teinud väga intensiivselt tööd – mitu head treeningut, aga ka palju erinevaid koosolekuid, nii terve tiimiga kui positsioonide järgi väiksemates rühmades. Eesmärk oleks säilitada kõik hea eelmistest mängudest ja samas sulandada sisse minu ideed,” kirjeldas 53-aastane rootslane.

“Pallurid on professionaalid ja väga motiveeritud. Mulle meeldib, kuidas nad kuulavad avatud meeltega ning on näha, et tahetakse areneda ja siin grupis tulemust saavutada. Aga tegemist on pikema protsessiga ja kõige uuega paari päeva jooksul ei harju. Iga uus liikumine vajab ohtralt kordusi treeningutel ning kõige jaoks hetkel aega pole,” sõnas Sivertsson.

“Meeskonnas on ka mitmeid uusi mängijaid ning isegi vanadele olijatele võib olla harjumatu mitte näha Maitu enda kõrval,” vihjas Eesti peatreener Mait Patraili vigastusest tingitud puudumisele. “Ma siiski usun, et oleme nende päevadega päris kaugele jõudnud, ehk isegi enam kui ootasin.”

Sivertsson: soosikustaatus võib Hollandile pingeid lisada

Nagu Eesti, pole Hollandki kunagi EM-finaalturniirile pääsenud. Korra ajaloos mängiti MM-il, ent see juhtus 57 aastat tagasi. Tänavu oldi selle saavutuse kordamisele lähedal – võideti alagrupp Belgia, Türgi ja Kreeka ees ning play-off’is alistati kodus ühe väravaga Rootsi, kuid kaotati võõrsil kuuega. MM-alagrupis saadi ainus kaotus tänavu jaanuaris võõrsil Türgi käest.

“Vastaste suurimaks trumbiks on tõsiasi, et nad olid juunis mitu nädalat koos ja on väga hästi kokkumänginud meeskond,” hindas Sivertsson. “Neil on rünnakul kasutada palju erinevaid kombinatsioone, mis võivad meie kaitset üllatada. Holland on küllalt terviklik tiim – head mängujuhid, tugevad viskajad tagant ja osavad ääred.”

Soosikukoorem on Eesti peatreeneri hinnangul kindlasti kodumeeskonna õlgadel. “Ja see võib neile lisapingeid peale panna, sest nad pole harjunud soosiku rollis olema. Meie jaoks on tegu väljakutsega, aga seda heas mõttes. Ilmselt ma ei üllata kui ütlen, et kaitse saab olema võtmeks ning rünnakul peame olema kannatlikud ja targad,” lausus Sivertsson.

Erinevate EM- ja MM-valiktsüklite jooksul on Eesti ja Holland kohtunud viiel korral. Pärast 2003. aastal Tallinnas saadud 30:23 võitu pole Eesti homsest vastasest jagu saanud. Korra mängiti viiki ja kolm korda kaotati, viimati 2012. aasta jaanuaris Põlvas 28:29. Neljapäevase mängu kohtunikud on Javier Alvarez Mata ja Yon Bustamante Lopez Hispaaniast. Euroopa Käsipalliliidu (EHF) delegaat on prantslane Michel Caillet.

scroll to top