fbpx
Close

Tibar luhtunud hooajast: pronks olnuks SIF-ile vägagi reaalne

Avatar
-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Soome käsipalliliiga jõuab otsustavasse faasi. Karjaa BK-46 kindlustas tugevamal vaheturniiril teise koha ja otsepääsu poolfinaali, alistades Vantaa Atlase 34:24, Janis Selge panustas võitu ühe tabamusega. Samal turniiril tegi Valdar Noodla hooaja parima mängu, visates viis väravat kui Helsingi Dicken sai paar päeva varem 28:22 jagu just BK-46-st.

Nõrgemal vaheturniiril alustas nelja eestlast ühendav Siuntio IF nädalat tähtsa 29:24 võiduga Helsingi IFK üle ja meie pallurid olid võimsas hoos. Kokku visati nelja peale 20 väravat – Ardo Puna kaheksa, Sten Maasalu seitse, Ott Varik kolm ja Taavi Tibar 2. Laupäeval murenes aga SIF-i lootus play-offi pääseda kui kodus kaotati Grankulla IFK-le 28:33. Puna ja Maasalu tabasid sel puhul neli, Varik kolm ja Tibar kaks korda, vahendas Eesti Käsipalliliit.

“Kahjuks läks seekord nii, järgmise nädalaga saab hooaeg läbi,” tunnistas neljast eestlasest kogenuim, Taavi Tibar. “Siuntio hooaeg pole kindlasti läinud plaanide kohaselt, sest klubi 100. juubeliaastal olid eesmärgid kõrged. Mängijate lahkumised, treenerivahetus, vigastused – kõik on mõjutanud oodatust kehvemat tulemust.”

Aastaid Soomes – ja Norraski – mänginud Tibar arvas, et pronks olnuks SIF-ile vägagi reaalne. “Soome liigas pole palju muutunud, Cocks kõnnib oma rada ja siis on suurem punt võrdseid võistkondi ning nende hulgas võinuks meiegi olla ja medalitele mängida,” sõnas naistepäeval 30-aastaseks saanud endine Eesti koondise joonemängija.

“Minu enda roll on tänavu pärast suvist operatsiooni küllalt väikseks jäänud, aga vähemalt teised eestlased on väga hästi esinenud,” sõnas Tibar, kelle arvel seni 31 väravat. “Algul oli ehk väike probleem, eriti kui kaks lahkunud oma kasvandikku eestlastega asendati. Ent Sten ja Ott tõestasid uute tulijatena kiirelt, miks nad meeskonda toodi ning koostöö ja läbisaamine on suurepärane.”

scroll to top