fbpx
Close

Tiitlid, kuulsad nimed ja maailmarekord ehk Mait Patraili uus klubi – Rhein-Neckar Löwen

Avatar
-Rhein-Neckar-Löwen | Foto: imago/foto2press/Scanpix

Eelmisel nädalal tuli avalikuks Eesti koondise tugitala, Mait Patraili liitumine Saksamaa Bundesliga tippklubi, Rhein-Neckar Löweniga. Käsipall24.ee vaatabki nüüd peale, mis võistkonnaga tegemist on ning milline on “Lõvide” ajalugu.

Eelmisel hooajal Bundesligas, mida peetakse maailma tugevaimaks klubikäsipalli sarjaks, viiendale positsioonile asetunud Löwen loodi aastal 2002, kui ühinesid TSG Kronau ja TSV Baden Östringeni võistkonnad. “Lõvide” kodusaal, SAP Arena, mahutab 14 500 inimest ning eelmisel hooajal vaatas kohtumisi keskmiselt 8 319 fänni.

Esmakordselt 2008. aastal Meistrite liigas osalenud Löweni parimaks saavutuseks tugevaimas eurosarjas on hooajal 2010/2011 saavutatud pronks. 2013. aastal võideti aste madalam, EHF Cup. Enne kui aastatel 2016 ja 2017 tuldi Saksamaa meistriks, jäädi tiitlist väga napilt ilma kaks hooaega varem, kui vaid kehvem väravatevahe jättis “Lõvid” liigas teisele kohale.

Rhein Neckari koosseisus on läbi nende suhteliselt lühikese ajaloo mänginud sellised käsipallimaailma superstaarid nagu Henning Fritz, Karol Bielecki, Gudjon Valur Sigurdsson, Niklas Landin, Ivan Cupic ja paljud teised. Hetkel leiame Löweni rividest ühe parimatest ääremängijatest, Uwe Gensheimeri, tugeva väravavähi duo, Mikael Applegren ja Andreas Palicka ning palju teisi tähti, Andy Schmidiga eesotsas.

Mait Patraili positsioonil on konkurents kõva, kui mängujuhi/vasaksisemise positsioonile on “Lõvidel” lisaks Ilija Abutovic, Romain Lagarde ja võimaliku liitujana spekuleeritakse ka Lukas Nilssonit. Treeneri pingil on istunud sellised mehed nagu Nikolaj Jacobsen, Gudmundur Gudmundsson ja ka hetkel Soome koondise eesotsas olev Ola Lindgren.

Eelmise hooaja statistikale peale vaadates selgub, et võistkonna resultatiivsemad olid Uwe Gensheimer (22 mängu, 134 väravat), Andy Schmid (25, 117) ja Jannik Kohlbacher (26,110). Bundesligale omaselt mängiti tunduvalt paremini kodus, kus 12 kohtumisest anti punkte ära kolmel korral, seevastu võõrsil saavutati 14 matšist vaid kuus võitu. Löweni eest patustas kaheminutiliste karistuste teenimisega ülekaalukalt enim Ilja Abutovic, kellele tõsteti näpud kaheksateist korda.

Huvitavad faktid:

  • Löweni hooajapilet, olenevalt loomulikult soovitud kohast, maksab kuskil 200 – 500 eurot (hinnas sisaldub 14 kodumängu). Edukamad fännid võivad omale ka broneerida “Skylounge-i”, mille hind on 2 000 eurot või kümnele inimesele mõeldud VIP toa, mille eest peate küll välja käima 29 000 eurot.
  • Rhein-Neckar püstitas 6. septembril aastal 2014 maailmarekordi. Löweni ja HSV Hamburgi vahelist kohtumist Frankfurdi Commerzbank Arenal jälgis 44 819 inimest.
  • Võistkonna fännklubi nimi on “Lõvisüdamed”.
  • Klubi väärtusteks on Ühtsus, Edujanu, Professionaalsus, Stiil (Cool) ja Uudishimu.

Loe lisaks: 

Mait Patraili karjäär jätkub Euroopa absoluutses tipus

 

scroll to top