Tiitlikaitsja Cocks Balti liiga avamängus Kehrale armu ei andnud

-HC Kehra/Horizon Pulp&Paper | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval algas Kehras uus käsipalli Balti liiga hooaeg kohtumisega A-grupis ehk tugevamas kuuikus. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kaotas tiitlikaitsja Riihimäe Cocksile 23:40 (14:21). Sel hooajal Euroopa Meistrite liigas mängiv Soome meister pole nüüd Balti liigas kaotusekibedust tundnud 41 kohtumist järjest.

Algus polnud siiski paha, Kehra jäi küll tagaajaja ossa, kuid Janar Mägi väravate toel püsiti kenasti mängus. Sel suvel Kehraga taasliitunud 31-aastane Mägi viskas kodumeeskonna kolm esimest väravat. Kaos saabus aga seisul 4:6 kui Dmõtro Jankovski eemaldamise järel kaotati järgnenud kaheminutiline periood koguni 0:4.

Ei aidanud Kehrat minutilised vaheajad ega vahetused, Cocks jätkas eduseisu kasvatamist, tegutsedes rünnakul teisel kiirusel ja väga kavalalt. 23. minutiks kärises Ivan Zaitsevi tabamuse järel vahe kahekohaliseks, 7:17. Alles siis sai Kehra mängujoonise jälle paika ning suutis vaheajaks mõned väravad tagasi mängida. Lõpusireeniga määratud karistusviske realiseeris lätlane Uvis Strazdinš seisuks 14:21.

Teist pooltundi alustas Cocks kahemehelises vähemuses, ent suutis ikka väravaid visata. Lisaks tõrjus Kristian Käbi serblase Bojan Zupanjaci karistusviske. 38. minutiks oli tiitlikaitsja edu jälle kümneväravaline ja väiksemaks enam ei läinud. Hetkeks suutis Kehra David Mamporia, Tanel Vilksi ja Strazdinši kolme järjestikuse tabamuse toel vahet jõudsalt vähendada, seisuks 21:32.

Viimased kümme minutit kuulusid aga külalistele tulemusega 8:2, lisaks sai kaheksa-aastase pausi järel Balti liigasse naasnud Mägi punase kaardi. Lõpuvile kõlades olid Cocksi võidunumbrid 40:23. Strazdinš viskas Kehra kasuks viis, Mägi ja Indrek Normak neli ning Mamporia kolm väravat, Cocksil tabas Zupanjac üheksa korda.

“Karm õppetund,” tunnistas kehralaste peatreener Kaupo Liiva. “Tasemevahet oli ju eeldada, aga olgu Meistrite liiga tiim või mitte, kodus 17-ga kaotada ei tohiks. Mängudistsipliin oli täiesti käest ära, ridamisi tehti rumalaid otsuseid ning Cocksi-sugune meeskond karistab need kiirelt. Kohati saime mängu sisse ja siis samas kadus igasugune mängujoonis. Midagi pole öelda – tegime kehva mängu!”