Tiitlikaitsja haaras mulluse finalisti vastu algedu

-Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Käsipalli meeste esiliigas algasid teisipäeva õhtul lahingud veerandfinaalides. Tiitlikaitsja Tartu Ülikool sai kodusaalis jagu mullusest finaalivastasest HC Tallinn 2-st tulemusega 31:28 (13:13). Kordusmäng peetakse laupäeval Kuristiku gümnaasiumis, finaalnelikusse pääseb kahe mängu koondtulemuse alusel parim tiim.

Rabistades alanud kohtumises särasid esimestel minutitel väravavahid, eriti pealinlaste poolel Kaspar Kaal, kuid Tartu Ülikool sai siiski läbi Rando Seini ja Mihkel Keldoja täpsete visete 2:0 edu. Tallinnal läks pea kuus minutit aega, et väravatearve avada, ent viigini jõuti 14. minutil, kui Martin Pihlamägi 5:5 tegi, teatas Eesti Käsipalliliit.

Uuesti libises kodumeeskond pärast Siim Markus Saarendi tabamusi kahega eest ja 25. minutil kasvatas Sein esmakordselt edu kolmeväravaliseks, 12:9. Parima snaipri Tarmo Ulla puudumisel oli pealinlastel suurepärases viskehoos Andreas Kommer, kes viimasel minutil oma kuuenda tabamusega poolajaseisuks 13:13 tegi.

Enne puhkamaminekut jõudis Kaal külaliste väravasuul veel topeltõrjega hiilata. Teise pooltunni algul ei suutnud aidata aga temagi, kui avapoolajal raudkindel kaitse auklikuks muutus ning Keldoja, Elar Vanahunt ja Raiko Roosna kolm vastuseta väravat viskasid.

Tallinn 2 meeskonna 36-aastane eestvedaja Pihlamägi vastas aga kahe tabamusega ning vahe oli jälle minimaalne. Möödus pisut enam kui minut ja Kommeri viskest said pealinlased 38. minutil esimest korda juhtima, 18:17. Nüüd kulges kohtumine kümmekond minutit ülimalt tasavägiselt vanas heas “Vestmanni ja Piibelehe stiilis.”

Pallikaotused ja eemaldamised hakkasid aga vaikselt Tallinn 2 mängu segama ning Roosna realiseeris kaks karistusviset järjest seisuks 24:22. Tartlased üritasid Kommerit katta personaalselt, ent pidurdada teda ei suutnud. Samas oldi rünnakul jätkuvalt resultatiivsed ja 56. minutil tegi Klaus Peeter Rüütli kiirrünnakust seisuks 29:26.

Kommer vähendas veel paaril korral vahet, aga ülikooli poolel vastas Roosna, sealjuures viimasel sekundil kui tabloole süttisid TÜ võidunumbrid 31:28. Sein ja Roosna viskasid võitjate kasuks seitse ning Keldoja ja Rüütli viis väravat. Kaotajate poolel jäi Kommeri arvele üleplatsimehena 13 tabamust, Kristjan Järv lisas viis väravat.