Tiitlikaitsja jätkas Raasiku/Mistra vastu pikka võiduseeriat

Põlva/Arcwood – Raasiku/Mistra | Foto: Helin Potter

Viimane 13. vooru kohtumine meeste esiliigas peeti reede õhtul Põlvas, kus Raasiku/Mistra meeskonnal olnuks võidu korral võimalus kahele Põlva meeskonnale lähemale nihkuda. Põlva/Arcwood jätkas siiski ülipikka kaotuseta seeriat ning võitis tasavägise kohtumise 32:27 (14:10).

Raasiku/Mistra täienes jaanuaris mitme meistriliigakogemusega palluriga, kui liitusid Kaimar Lees, Mart Kallaspoolik, Veiko Luik ja Kristian Käbi, kuid vaid viimased kaks olid reedel koosseisus. Põlva/Arcwood sai aga alanud aastal esmakordselt kasutada Raido Peedomaad ja Margo Piksööta, samas puudus Priit Jõks, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Oktoobris võõrsil 33:28 võidu võtnud tiitlikaitsja läks kiirelt Peedomaa ja Sergei Ljubtšenko tabamustest ette. Külalistel võttis avavärava viskamine üle nelja minuti aega ning peagi olid põlvalased 4:1 ees. Kümnendaks minutiks jõudis Raasiku aga viigini, kui Martin Nerut viskas kaks ja päev varem 28. sünnipäeva tähistanud Mihkel-Matteus Luik ühe värava.

Jätkus tasavägine mäng, korraks sai 15. minutil ette ka Raasiku, kui Indre Lemberi täpne vise 7:6 tegi. Kiirelt vastasid Piksööt ja Peedomaa ning siis ei saanud kuus minutit kumbki tiim palli vastase väravavõrku. Poolaja lõpetasid paremini võõrustajad, Peedomaa kasvatas vahe neljaväravaliseks ning vaheajale mindi seisul 14:10.

Teise pooltunni algul vähendasid Luik ja Taavi Tibar kohe vahet, 37. minutil muutus pärast Markus Oliver Mädo täpset karistusviset Arcwoodi edu minimaalseks. Hästi hakkas kodumeeskonnal tabama Siim Kübard, külalistel pommitasid Luik ja Mädo ning vahe kõikus ühe-kahe peal pikalt.

Kübardi ja Ljubtšenko visetest tuli 44. minutil 20:17 ning peagi kärises vahe veelgi. Kuidagi ei saanud Raasiku/Mistra lähemale kui kaks väravat. Mario Karuse tegi 53. minutil 28:23 ning lõpuvileks oli seis 32:27. Võitjatele viskas Ljubtšenko seitse ning Peedomaa ja Kübard viis väravat, kaotajate poolel tabas Luik kuus, Mädo viis ning Tibar ja Kalev Kütt neli korda.

9. Tallinna Oskar 12 1 0 11 273:339 2

Parimad väravakütid: Mathias Rebane – 116, Tõnis Kase (mõl. Coop) – 105, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 68, Tarmo Ulla (Tallinn 2) – 66, Arlo Talmar (Viimsi) – 65, Sigmar Seermann (Kehra) – 63, Hendrik Koks (Viljandi) – 60 ja Mart Varik (Viimsi) – 57 väravat.