Tiitlikaitsja Norra jätkab EM-il kui Ameerika mägedel

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel sai tiitlikaitsja Norra II-vahegrupis 38:25 (19:12) jagu Ungarist.

Norra läks ette 5:1, juhtis 14:8 ning võitis poolaja seitsme väravaga. Teisel poolajal juhtisid norralannad 25:14, 31:18 ja saavutasid 13-tabamuselise võidu. Norra resultatiivseim mängija oli Heidi Loke seitsme ning Ungaril Gabriella Toth kuue väravaga. Norralannad on tänavust turniiri alustanud heitlikult. Tabelis on küll 14- ja 13-väravalised võidud, kuid saadud on ka kaks kaotust.

Teise võidu teenis Saksamaa, alistades 29:23 (17:9) Hispaania. Sakslannad asusid juhtima 4:1 ja 13:6 ning läksid puhkama kaheksaväravalises eduseisus. Teisel poolajal lasti hispaanlannadel kaks tabamust tagasi mängida, kuid kokkuvõttes võeti kuueväravaline võit. Saksamaa suurimateks skooritegijateks osutusid Meike Schmelzer, Emily Bölk ja Angie Geschke nelja tabamusega. Hispaaniale tõi Carmen Dolores Martin Berenguer parimana seitse väravat.

Rumeenia, Holland ja Saksamaa juhivad vahegruppi nelja punktiga. Norra ning Saksamaa on kogunud kaks silma, Hispaania on nullil. Rumeenia ja Holland on pidanud kaks ning ülejäänud neli naiskonda kolm kohtumist.