Tiitlikaitsja säilitas finaalturniiri lootuse, Tallasele teine võit järjest

-Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Käsipalli Eesti meeste esiliigas peeti neljapäeval kaks 11. vooru kohtumist, kus edu saatis kodumeeskondi. HC Tallas alistas HC Kehra/Primendi 32:22 (18:11) ning Tartu Ülikool oli 30:24 (12:10) üle Tallinna Oskarist.

Tartu Ülikooli spordihoones algas kohtumine väravatevaeselt, ent kaheksandaks minutiks juhtisid võõrustajad 4:1. Pealinlased tabasid korduvalt posti või jäi palli teele TÜ puurivaht Kevin Klimov. Tehnilist praaki tegid mõlemad tiimid palju ning tartlaste edu püsis. Siis tihendas Oskar aga kaitset ja kolleegist võttis heade tõrjete osas eeskuju Marko Marastu, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Mulluse esiliigavõitja eduseis oli 22. minutil veel 9:6, kuid siis jäädi seitsmeks minutiks väravata. Vigastuspausilt naasnud ja hooajadebüüdi teinud Karl Makko vähendas vahe minimaalseks, Priit Kotsar viigistas ning Ragnar Põldma viis Oskari 28. minutil esmakordselt juhtima – 10:9.

Viimane sõna enne pausi jäi kodumeeskonnale ning Mihkel Keldoja tabamus ja kaks väravat Kaarel Koppelmannilt andsid vaheajaedu 12:10 Ülikoolile. Tartlased alustasid teist pooltundi hästi – Keldoja tabas kaks korda ja Rando Sein korra ning juhiti 15:11. Raiko Roosna tabav karistusvise kasvatas 38. minutil edu juba viiele väravale, 18:13.

Oskar üritas, kuid jäi Tartu hea kaitse vastu hätta viskekohtade leidmisega. Vahe püsis ja Tartu Ülikool sai esimese ringi kaotuse eest revanši tulemusega 30:24. Roosna viskas kuus, Sein ja Keldoja viis väravat, pealinlastel jäi Kotsari arvele kuus tabamust ning Põldma ja Peeter Koppelmann lisasid viis väravat.

Õhtu teises kohtumises oli HC Tallasel võimalus kuuendat kohta kindlustada ja väike samm veerandfinaali suunas astuda. Koduses Kuristiku gümnaasiumi saalis võõrustati HC Kehra/Primendit. Mõlemad meeskonnad kasutasid mõnda esindustiimi pallurit ning just Marek Karu ja David Mamporia viskasid kohtumise esimesed väravad seisuks 1:1.

Veerand tundi möödus küllalt võrdses lahingus, ehkki Tallas oli pidevalt juhtimas. 21. minutil tabas kaks korda järjest Markus Oliver Mädo ning Tallas juhtis 12:7. Vaheajaks kasvatati edu veelgi ja oldi puhkama minnes 18:11 ees. Teise pooltunni esimese viie minutiga suurendasid Karu ja Mädo edunumbrid kahekohaliseks, 21:11.

Viimased 25 minutit kõikus vahe kümne värava mõlemal pool ning lõpuvile kõlades sai Tallas 32:22 võidu. Ka esimene omavaheline kohtumine novembris võideti kümne väravaga. Mädo viskas seitse, Kalev Kütt kuus ja Nikita Piskunov viis väravat, kaotajate poolel tabas Sergio-Silver Kreegimaa kuus ning Mamporia ja Kristjan Luuk viis korda.