fbpx
Close

Top 6 | Noormängijad, kellel tasub uuel hooajal silm peal hoida

Avatar
-noormängijad | Foto: Helin Potter/Siim Semiskar

Kui eelmisel nädalal tõime teieni tagasivaate möödunud aastale, siis nüüd jätkab Käsipall24.ee pilguga tulevikku. Alustame tuues teieni 6 lubavamat noormängijat, kellel uuel hooajal kindlasti silm tasub peal hoida.

Kuna noori on Eesti liigas palju, siis pidime kuidagi valiku tegema. Hetkel otsustasime valida mängijaid, kes on eelmistel hooaegadel juba olnud pildil nii Eesti liigades kui ka eri vanuste koondises. Koostöös treeneritega valisime käsipallurid, kes saavad osaleda lisaks meistrisarjale ka vähemalt Balti liigas või mõnes eurosarjas. Vanusepiiriks panime 21 aastat.

Ühtse toonina jäi treenerite suust kõlama see, et vaatamata oma noorele eale, on nii mõningal neist noortest juba pinge all õnnestumise kogemus. Suurima puudujäägina tuuakse välja just füüsise ja individuaalse töö poolt ning loomulikult vanusest tulenevat kogemuse vähesust. Järgnevalt toomegi teieni kuus mängijat, keda uuel hooajal järgida tasub.

Alfred Timmo Põlva Serviti (sünniaasta: 2000)

Eelmises koondisetsüklis heade esinemistega Eesti eest käsipalliavalikkuse ees omale nime teinud 19-aastasel mehel tasub kindlasti silm peal hoida. Põlvakas viskas eelmisel hooajal meistriliigas 84 väravat, kuid nendest koguni 34 play-offides, mis näitas, et ta suudab vaatamata noorele eale esineda ka pinge all. Aasta kogemust ja treenimist Serviti seas hinge all, tuleb ta kindlasti näljasemana vastu uuele hooajale. Servitis on Timmole kõik vajalik järgmise sammu astumiseks olemas, kuna ta saab hindamatut kogemust nii Eesti liigas, eurosarjas kui ka Baltimaades. Eesolevad rahvuskoondise mängud vaid kinnitavad seda, et Alfredist kuuleme veel palju.

“Alfredil on väga hea vaist ja tugev närvikava. Tal ei ole sellist aukartust vanemate meeste ees, mida noormängijate seas vahel kohtab. Tehniliselt on nooruk väga heas korras,” ütles Timmo treener Kalmer Musting Käsipall24.ee lehele. “Nõrkused on samas kohas, kus enamus Eesti noorte mahajäämine on kõige märgatavam. Üldfüüsiline konditsioon ja individuaalselt tehtava töö määr on eranditult meie käsipalli häda. Nende hulk peaks suurenema, et saaksime ka koondise tasemel paremaid tulemusi saavutada.”

David Mamporia HC Kehra (2001)

Saksmaalt naasnud Janar Mägi kõrval ideaalse koha õppimiseks saanud 18-aastane vasaksisemine ootab uuelt hooajalt palju. Meistriliigas visatud 65 väravaga demonstreeris ta juba oma potentsiaali ja järgmisel aastal tuleb sellele arvatavasti vaid lisa. Esiliigas heidetud 55 tabamust seitsme mänguga näitavad, et kui mehele anda võimalus, siis ta kasutab selle ära. Erinevates intervjuudes on kõlanud, et Kehra panustab nüüd palju oma noortele ja Mamporia saab palju võimalusi oma oskusi tõestada.

“Pikk, tugeva viske ja hea mängulugemisega käsipallur, kellel on potentsiaali nii keskel kui vasaksisemise kohal. Tema headeks iseloomu omadusteks on töökus ning julgus võtta riske.” kommenteeris HC Kehra juhendaja Mart Raudsepp. “Noorel mehel jääb veel puudu lihasmassist ning tipptasemel kogemusest.”

Aleksander Pertelson Viljandi HC (2003)

Selle nimekirja noorim mängija. Eelmisel hooajal valiti ta Eesti esiliiga väärtuslikumaks käsipalluriks ning suvel esindas resultatiivselt U17 noortekoondist. Vaid 16-aastane vasaksisemise positsioonil palliv mees tegi ka juba eelmisel aastal oma debüüdi meistriliigas ning sai seal kirja 43 väravat. Arvestades Pertelsoni vanust saab poisi statistika vaid paraneda ning tulevikus peaks ta pakkuma publikule palju kõneainet.

“Tema tugevuseks on kindlasti noore mehe kohta väga tugev vaimne pool. Muidu võivad tema vanused mängijad minna pingeolukordades näost valgeks, kuid Aleksander suudab säilitada rahu,” ütles Viljandi HC treener Marko Koks. “Tööd peab loomulikult tegema veel füüsilise poolega aga see on 16-aastase poisi kohta loomulik. Suvel toimunud noortekoondise kohtumised näitasid, et ta on arengult oma vanusest ees.”

-Aleksander Pertelson | Foto: Eesti Käsipalliliit

Simon Drõgin Viljandi HC (2000)

Viljandi mängijatele omase visaduse ja töökusega silma paistev noormees viskas eelmisel hooajal meistriliigas 52 ja esiliigas 75 väravat. Vaatamata oma eale on poiss juba võistelnud mitmeid aastaid kõrgel tasemel ning vanuse lisandumisega peaks aina stabiilsemaks minema. Mulkide publikul saab olema põnev jälgida kahe väga andeka sportlase progressi.

“Tal on väga head füüsilised eeldused, mis võib olla nii palju välja ei paista. Kui ta ikka kaitses mehele käe külge paneb, siis kipub vastane haiget saama. Simon on väga visa hingega ja teeb palju individuaalset tööd endaga,” jätkas Koks oma teise juhendatava kohta. “Juurde oleks veel vaja saada kindlust ja agressiivsust, noorusest tulenevalt kipub mees platsil vahest natuke ehmatama. Kahjuks läheb Drõgin sügisest sõjaväkke ja saab näha kui palju ta sealt välja pääseb”

Markus Viitkar HC Tallinn (1998)

Kõva võitlemisega kaitses ja resultatiivsusega silmapaistev noormees on küll selle tabeli vanim mees, kuid käsipalluri kohta pole see veel suur iga. Ta viskas eelmine aasta 128 väravat, mis tegi temast ühe enim skoorinud palluri meistrisarjas. Väga universaalse poisina tuntud Markus sai selles tsüklis võimaluse end tõestada ka rahvuskoondises. Sealt saadud kogemustega tuleb pallur kindlasti uuele hooajale vastu suurte ambitsioonidega. Kuna HC Tallinn mängib nii Balti liigas kui ka eurosarjas on Viitkaril palju võimalusi oma oskusi näidata ja tipptasemel kohtumiste abil oma talent uuele tasemele viia.

“Tema tugevuseks on kindlasti füüsiline pool. Markus võib mängida platsil erinevaid positsioone ja see on iga treeneri unistus, ” ütles HC Tallinna treener Risto Lepp.

“Viitkar on väga universaalne mängija, kelle tugevuseks on tema oskused kaitses ja kiirrünnakusse minek,” lisas Jüri Lepp. “Kahjuks viibib mees sel aastal sõjaväes ning see võib tema arengut pärssida. Tuleval hooajal peaks Markus kindlasti tegema tööd oma rünnaku poole arendamisega.”

Armis Priskus HC Tallinn (1999)

Kui käsipallis tavaliselt öeldakse, et väravavahi tippaeg hakkab peale kolmekümnendat eluaastat, siis Armis tõestas eelmine aasta, et ka noored mehed võivad postide vahel hästi seista. Tema suurepärane hooaeg meistriliigas teenis talle ka rahvuskoondise kutse, kus kindlasti omandas palju kasulikke kogemusi Rasmus Otsa ja Eesti uue väravavahtide treeneri kõrval. Koostöös HC Tallinna teise juhendaja Martin Lillepeaga saab Priskus vaid paremaks minna ja pakub kindlasti publikule palju efektseid tõrjeid, mida saali vaatama minna.

“Armis on väga töökas ja andekas poiss, kellel mina ei näe mingeid takistusi käsipallis kaugele jõudmiseks,” jätkas Risto Lepp. “Väravavahi kohta on tegemist väga noore mehega ning seetõttu on tal vaja juurde vaid kogemusi ja mängupraktikat.”

“Väga tähtis, et Priskus pääses sel aastal meeste koondise juurde,” ütles Jüri Lepp. “Kuid Armis ei tohi kindlasti olla rahul sellega, mida ta on saavutanud. Ta peab veel kõvasti pingutama ja palju ka individuaalset tööd tegema, siis võib ta jõuda väga kaugele.”

 

Auväärt mainimise anname ka Tõnis Kasele, kellega Käsipall24.ee on juba pikema loo teinud. Eelmise hooaja resultatiivseim mees saab kindlasti Serviti ridades palju võimalusi oma oskusi näidata. Tema kohta saad lugeda pikemalt allolevast lingist.

Eelmise hooaja resultatiivseim mees siirdub Serviti ridadesse

 

Mida sina arvad lugeja? Kas meil jäi keegi mainimata?

scroll to top