fbpx
Close

TOP | Mängijad, kellega alustaksime Käsipall24.ee võistkonna

Avatar

Käsipall24.ee jätkab ettevalmistust uueks hooajaks tuues teieni järjekordse tabeli parimatest mängijatest Eesti liigas. Kuid seekord otsustasime asjale läheneda natuke teise nurga alt ning võtta malli Ameerika meediast. USA-s meeldib ajakirjanikele tuua välja mängijaid, kelle nad valiksid välja, kui peaksid alustama nullist oma võistkonna/frantsiisi moodustamisega.

Käsipall24.ee hakkab teoreetiliselt tegema uut tiimi ja vaatab peale Eesti liigale ning võtab sealt käsipallurid, kelle jutule läheksime esimesena, kui meie kasutuses oleks lõputu finants ja võimalused. Ehk kui lugeja on kursis Ameerika spordis esineva drafti süsteemiga, siis just need mehed osutuksid meie poolt esimesena valituks. Nii-öelda meie frantsiisi uued nurgakivid. Üritasime leida kombinatsiooni õigest käsipalluri east, kogemusest ja potentsiaalist, seetõttu on tabelist välja jäänud mõned vanemad mehed, kelle oleksime paar aastat tagasi siia kindlasti kaasanud.

Kaspar Lees

Kasparile omast professionaalset suhtumist ja väljakul põlemist ei kohta just tihti. Lisaks on ta väga universaalne mängija, keda saab kasutada nii vasakääre, kui mängujuhi positsioonidel. Meie arvates ei ole Eesti liigas ühtegi tiimi, mille nurgakiviks Kaspar ei võiks olla. Aastaid koondises kogemust kogununa ning eelmisel aastal meistriliiga põhiturniiril visatud 86 väravaga 17 mängus tõestas mees, et ta on kasuks igale tiimile. Leesi eeskuju oleks nakkav kõigile järgnevatele palluritele, kes meie projektis osaleksid. Leesil on ka hingetaga mitu tiitlit, mis tooks meie satsi ka võitmise rutiini.

Dmitriy Yankovskiy

28-aastane HC Kehra mängujuht on just ideaalses käsipalluri eas ning oleks väga hea lisa meie uuele tiimile. Yankovskiy on hea kombinatsioon väravate viskamisest ja õigete otsuste tegemisest, just selline tark käsipallur, kes sobitub ideaalselt igasse olukorda, kuhu ta visata. Eelmisel hooajal skooris mees meistriliiga põhiturniiril keskmiselt 4,4 korda, kuid veel suurem osa oli Dmitriyl söötude jagamisel, mille kohast statistikat kahjuks Eesti ei peeta. Ukrainlane lisaks meie värskelt loodud klubile ka rahvusvahelist kogemust.

Kuna võistkonnaga alustades vaatame ka ette tulevikku, siis meie järgmised valikud on noored mehed, kellest oleme ka ühes eelnevas tabelis kirjutanud. Osad laused ja tsitaadid ongi võetud meie eelmisest noortemängijate topist. Tõenaoliselt oleksime sealt võinud välja tuua siia kõik nimed, kuid et mitte topelt asja teha, võtame sealt välja vaid kaks esimest.

Armis Priskus

Käsipallis on tähtsaim roll väravavahil, kelle osakaaluks hinnatakse tänapäeval juba 50 protsenti võistkonnast. Armisest on viimaste aastatega sirgunud HC Tallinna ja Martin Lillepea käe all üks Eesti lubavaimaid väravavahte. Kui siia lisada veel tema noor iga, siis oleks sellest mehest meie tiimile kasu pikkadeks aastateks. Tema suurepärane hooaeg meistriliigas teenis talle ka rahvuskoondise kutse, kus kindlasti omandas palju kasulikke kogemusi Rasmus Otsa ja Eesti uue väravavahtide treeneri kõrval.

“Armis on väga töökas ja andekas poiss, kellel mina ei näe mingeid takistusi käsipallis kaugele jõudmiseks,” ütles Risto Lepp Käsipall24.ee lehele.

Alfred Timmo

Eelmises koondisetsüklis heade esinemistega käsipalliavalikkuses omale nime teinud 19-aastane mees on just selline potentsiaalikas noormängija, kellest oleks meie võistkonnale kasu pikkadeks aastateks. Põlvakas viskas eelmisel hooajal meistriliigas 84 väravat, kuid nendest koguni 34 play-offides, mis näitas, et ta suudab vaatamata noorele eale esineda ka pinge all. Servitis omandatud tugevate mängude kogemuse abil saaks mehest kiiresti liider meie püüdlustes tõusta Euroopa tippu.

“Alfredil on väga hea vaist ja tugev närvikava. Tal ei ole sellist aukartust vanemate meeste ees, mida noormängijate seas vahel kohtab. Tehniliselt on nooruk väga heas korras,” ütles Timmo treener Kalmer Musting.

Napilt jäid meie tabelist välja Anatoli Chezlov (vanuse tõttu), David Mamporia, Aleksander Pertelson ja Markus Viitkar (Loe lisa siit) ja Uku-Tanel Laast.

Lugeja, kas nõustud meie valikutega? Kellest alustaksid sina võistkonna ehitamist Eestis?

scroll to top