Tõusulainel Tallas süvendas Oskari kriisi

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliiga veerandfinaalseerias sai Tallas kodus avamängus 21:17 (9:7) jagu Oskarist. Korduskohtumine peetakse pühapäeval algusega kell 17.30 Kristiine Spordis.

Kuigi Oskar edestas põhiturniiril Tallast kahe punktiga, läksid meeskonnad mängule erinevatelt lähtekohtadelt. Nimelt oli Oskar kaotanud neli kohtumist järjest, Tallas aga võitnud viimasest viiest matšist neli ning kaotanud ühe. Meeskondade omavahelised mängud olid aga kulgenud tasavägiselt. Oktoobris toimunud avakohtumine andis 23:23 viigi, kordusmängu võitis Tallas veebruaris 33:32.

Kuristiku gümnaasiumi spordisaalis toimunud esimeses veerandfinaalis oli kohtumise algul kaitsetegevus suuremas rollis kui ründamine ning kümneminutilise mängu järel oli seis 2:2. Siis viisid Marek Karu ja Martti Viitkari väravad Tallase 4:2 juhtima, ent Priit Kotsari kaks tabamust taastasid kiirelt viigiseisu.

Kodumeeskonna ridades olid nähtavas rollis värskelt esindustiimi Tallinnaga Türgi-laagrist naasnud pallurid. Eriti hästi tabasid Karu ja Markus Oliver Mädo ning viimase täpne vise kasvatas Tallase edu 24. minutil neljaväravaliseks, 9:5. Lisaks aitas Karel Hermas kaasa karistusviske tõrjumisega.

Oskarlased tegid aga korraliku lõpu avapoolajale, hoidsid Tallast viimased kuus minutit väravata ja said Jaanus Rätsepa ja Kristo Kiipuse tabamustest lähemale. Väravatevaene pooltund lõppes Tallase 9:7 eduseisul.

Riietusruumist väljusid paremini tallaslased ja 36. minutiks tuli Karu järjekordsest tabamusest juba 13:8. Oskari mängurütmi lõhkusid mitmed kaheminutilised karistused, aga kaks täpset viset vanameister Mart Liinatilt, üks Kotsarilt ning külalised olid jälle vaid kahe värava kaugusel.

Vahepeal viskas Tallas kolm väravat järjest, siis tegi sama Oskar ning viimast kümmet minutit alustati seisult 18:15. Võõrustajad said uuesti viie väravaga eest, Ragnar Põldma vähendas karistusviskega vahet, aga kordusmänguks sai Tallas 21:17 edu. Karu viskas kaheksa ja Mädo neli väravat, Oskari poolel oli Kotsar täpne seitsmel ja Põldma kolmel korral.