Tšehhis mängivatele eestlastele oli eile edukas päev

– Martin Grištšuk ja Kristo Voika | Foto: Erakogu/ Siim Semiskar

Eile jätkati mängudega Tšehhimaal, kui Kristo Voika ja TJ Sokol Nove Veseli mängisid meistriliiga kohtumise ja Martin Grištštuki Praha Dukla võistles karikasarjas.

TJ Sokol Nove Veseli – HK FCC Lovci Lovosice 27:26 (17:15)

Mängu alustas paremini eestlase koduklubi, kes juhtis 20. minutiks 16:9, kuid vastased ei olnud veel alla andnud ning kasutasid hästi ära tehnilisi vigu, mida Sokol eduseisus järjest rohkem tegema hakkas. Teisel perioodil ei õnnestunud Veselil kuidagi skoorimine ning 53. minutil jäädi lausa 22:23 kaotusseisu. Mängu viimased minutit möödusid pingelises võitluses, kus seekord tõmbas pikema õlekõrre Voika võistkond. Nii püsib Veseli liigas kodufännide ees alistamatuna ning jätkab tabelis nelja võidu ja kahe kaotusega kolmandal kohal. Kristolt kohtumises kolm väravat.

“Meil oli täna rohkem õnne. Ma ei ole meie esitusega üldse rahul. Mängisime hästi vaid esimesed 25 minutit,” sõnas Veseli treener Pavel Hladik pressiteates. “Kohtumises tuli ilusti välja, et meil ei olnud vasakukäelist paremsisemist ning vastased oskasid seda ära kasutada. Lõpuks on siiski kaks punkti tähtsamad kui kaunis esitus.”

Martin Grištšuki klubi kohtus Tšehhi karika esimeses ringis esiliiga klubiga TJ Nachod ning vastastele mingit võimalust ei andnud. Mäng võideti 37:13. Poolajaks oli seis juba 19:8 ja selleks hetkeks oli matši saatus juba otsustatud. Eestlane viskas kolm väravat.