Tulise lõpuga poolfinaali avavaatuse võitis Kehra

-Tallinna mängija Sergei Glinka kohtumises Kehra/Horizon Pulp Paperi vastu | Foto: Sandra Lass

Käsipalli Eesti meeste meistriliiga poolfinaalid algasid reede õhtul korraliku põnevusetendusega, mis lõpuhetkedel kiskus tulisekski. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper oli kodusaalis 25:23 (13:13) üle HC Tallinnast ning asus kolme võiduni peetavat seeriat 1:0 juhtima.

Mängu tähtsust arvestades polnud üllatus, et kohtumine algas närviliselt. Mõlemad meeskonnad eksisid kiirrünnakutel ja tegid ohtralt tehnilist praaki. Positiivsema poole pealt tegutseti hästi kaitses, eriti muljetavaldav oli kehralaste keskkaitse Anton Borovski ja Andrei Vahnovitši näol, kes esimeste minutite jooksul blokeerisid mitu viset.

Sergei Glinka viis küll HC Tallinna juhtima, aga Kehra ääremängijad Kaspar Lees ja Uvis Strazdinš tegid kiirelt 3:1. Pealinlased jõudsid 11. minutil Rauno Ausi kiirrünnaku abil 4:4 viigini, ent Dmõtro Jankovski kaks tabamust kasvatasid võõrustajate edu jälle kaheväravaliseks.

Hästi tegutses Tallinn avapoolaja ainsa kaheminutilise karistuse ajal ning Markus Viitkar viis külalised vähemuses 25. minutil 9:8 juhtima. Kaks minutit hiljem oli jälle Kehra ees 10:9, kuid tasavägine heitlus jätkus poolajavileni, mille kõlades olid tablool viiginumbrid 12:12.

Teine pooltund algas täpselt sama põnevalt, esimese kaheksa minuti jooksul ei saanud kumbki tiim enamat kui minimaalset edu. Kehra mängis pikki ja rahulikke rünnakuid, Tallinn püüdis oma trumpi ehk kiirust maksma panna. 39. minutil viis aga Lees kiirrünnakust Kehra 20:18 ette ning mõned minutid hiljem tuli Vahnovitši viskest 20:17.

Nii lihtsalt Tallinn vastaseid eest siiski ei lubanud, Uku-Tanel Laast oli tagaajamise juures võtmerollis ja just mängujuhi tabamusest saabus 48. minutil 21:21 viik. Siis oli mängus kaheksaminutiline periood, kus domineeris tehniline praak ning visati mõlemalt poolt vaid üks värav. Tõrjetööga hiilgasid nii Armis Priskus kui Mikk Aasmaa.

Võimalik võtmemoment saabus 55. minutil, mil Kehra jäi Borovski eemaldamise järel vähemusse. Glinka eksis karistusviskel, sai seda kohe korrata, aga nüüd tõrjus Aasmaa ning hetk hiljem eemaldati Tallinna ainus võõrleegionär platsilt. Janar Mägi ja Indrek Normak kasvatasid Kehra edu 24:22 peale, kuid Enrico Anton vähendas vahet.

Siis eemaldati omakorda Anton, kodumeeskonna rünnak ebaõnnestus, kuid Priskus saatis palli tühjast Kehra väravast mööda! Veel pool minutit enne lõppu oli Glinkal viigistamisvõimalus, aga jälle oli ülesannete kõrgusel Aasmaa. Leesi tabamus enne lõpuvilet tegi Kehra võidunumbriteks 25:23.

Lees viskas võitjate kasuks kuus ning Mägi ja Jankovski neli väravat. Tallinna poolel jäi nii kangelase kui patuoina rollis olnud Glinka arvele seitse tabamust, Laast lisas kuus ja Robin Oberg kolm väravat. Järgmine kohtumine selles poolfinaalseerias toimub esmaspäeval Kalevi spordihallis.

Mängu käik (Kehra – Tallinn): 0:1, 1:1, 2:1, 3:1 (5. min), 3:2, 4:2, 4:3 (10. min), 4:4, 5:4, 6:4, 6:5 (15. min), 7:5 (7 m), 7:6 (20. min), 7:7 (7 m), 8:7, 8:8, 8:9 (25. min), 9:9, 10:9, 10:10, 11:10 (7 m), 11:11, 12:11, 12:12 (poolaeg). 13:12, 13:13, 14:13, 14:14, 14:15 (7 m, 35. min), 15:15, 16:15, 16:16, 17:16, 18:16, 18:17, 19:17 (40. min), 20:17, 20:18, 21:18, 21:19 (7 m), 21:20 (45. min), 21:21, 22:21 (50. min), 22:22 (55. min), 23:22, 24:22, 24:23, 25:23 (lõpp).