Tunamullune esiliiga meister noppis esimese võõrsilvõidu

-2018. aasta EMV esiliiga finaal Tartu Ülikool – Tallinn 2 | Foto: Eesti Käsipalliliit

Meeste esiliigas peeti esimene 13. vooru kohtumine, kus Tartu Ülikool sai senise nelja koduvõidu kõrvale esimesed punktid võõrsilmängust, alistades Viljandi Spordikooli kindlalt 37:26 (16:12). Liigatabelis on tartlastel kümme ja mulkidel viis punkti.

Pärast väravate vahetamist avaminutitel, tabas külalistel Janno Kuus kolm korda järjest ja Tõnu Jõks tegi seitsmendal minutil seisuks 5:1, sundides nii Viljandi Spordikooli ainsa värava autorit ehk mängivate treenerit Marko Koksi minutilist mõttepausi võtma. Mäng võrdsustus ning Hendrik Koks ja Mihkel Lõpp vähendasid vahe kahele väravale, 7:5, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Uuesti kasvas Tartu Ülikooli edu neljale 17. minutil, pärast Jõksi ja Kaarel Raidmetsa täpseid viskeid. Kolmeväravalise spurdi tegid tartlased viis-kuus minutit enne poolajavilet, mil Rainis Moro tabas kahel puhul ja Klaus Peeter Rüütli korra ning juhiti juba 15:9. Hendrik Koksi värav tegi poolajaseisuks 16:12.

Kuus ja Siim Markus Saarend kasvatasid 33. minutil edu jälle, seis oli 20:14 ning viie-kuue värava peal püsis vahe päris pikalt. 41. minutil jäi Viljandi vähemusse ja TÜ tegi otsustava minispurdi. Järjest skoorisid Elar Vanahunt, Raidmets ja Kuus ning tartlased olid 27:18 ees. Ei läinud kaua, et edu kahekohalise numbriga kirjutati.

Novembris kodusaalis üheksa väravaga ehk 34:25 Spordikooli võitnud Ülikool sai võõrsil 37:26 võidu ja tõusis liigatabelis kümne punktiga viiendaks, mööda sama palju silmi omavast HC Kehra/Primendist. TÜ-l tabas Kuus üheksa, Jõks kuus ja Raidmets viis korda, Viljandil viskas Hendrik Koks kaheksa, Lõpp seitse ja Marko Koks kuus väravat.