Tunamullune esiliiga võitja alustas hooaega kaotusega

-Esiliiga Coop – Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Neljapäeval startis kahe avavooru kohtumisega uus hooaeg meeste esiliigas. Põnevas avamängus oli Põlva Coop kodus 31:30 (14:13) üle Tartu Ülikoolist ning HC Kehra/Primend alistas samuti kodusaalis Raasiku/Mistra 30:20 (14:12).

Esimesena alustasid hooaega mullu meistriliigas neljanda koha saanud, ent tänavu astme võrra madalamale liikunud ja peamiselt 15- ja 16-aastastest mängijatest koosnev Põlva Coop ning 2017. ja 2018. aasta esiliigavõitja Tartu Ülikool. Kodumeeskonna peatreener Kalmer Musting andis mänguaega siiski ka neljale Serviti pallurile, kirjutab handball.ee

Coop pidas Tartu Ülikooli lõpuspurdile vastu

Küllaltki sümboolselt viskas alanud hooaja esimese värava mullune esiliiga parim snaiper Rando Sein. Coopil vastas kohe kahe tabamusega aga Tõnis Kase ning peagi juhiti 4:2. Tartu Ülikool tegi aga tõhusa vahespurdi ja peamiselt Klaus Peeter Rüütli väravate abil oldi 15. minutiks 7:5 ees.

Coop jõudis 8:8 viigini, ent siis rebisid külalised 11:8 ette. Põlvalaste minutiline mõttepaus toimis ning nelja vastuseta värava abil saadi juhtima 12:11. Poolajavileks tõi Mathias Rebase tabamus tabloole numbrid 14:13. Coop hoidis edu teiselgi poolajal, hästi tabasid nii Rebane kui Arturs Meikšans, kirjutab Eesti Käsipalliliit pressiteates

TÜ vastaseid kaugele eest ei lasknud, sest heas viskehoos olid Sein ja Rüütli. Kui algas aga kohtumise viimane veerandtund, tabas Markel Veiko kolm korda järjest ning Coop juhtis juba 25:20. Viis minutit enne lõppu tuli 16-aastase Ken-Martti Holbergi väravast 31:26, ent tartlastel oli veel üks käik varuks.

Kahel korral tabas Gerrit Oberg, sama palju Janno Kuus ning TÜ jõudis lähedale, aga mitte päris sihile ning Coop võitis 31:30. Rebane viskas üheksa, Kase kuus ning Veiko ja Meikšans neli väravat, kaotajate poolel tabas Sein üheksa, Rüütli kaheksa ning Kuus ja Kaarel Raidmets neli korda.

Kehra/Primend oli kindlalt parem Raasiku/Mistrast

Kehras kohtusid õhtu teises mängus HC Kehra/Primend ning uue nime all ametliku debüüdi teinud Raasiku/Mistra. Kehralased olid koosseisu lülitanud mitmed päev varem meistriliigaski pallinud mehed, uustulnukal seda luksust polnud, sest esindusmeeskond HC Tallinn mängis samal ajal Tapal.

Martti Viitkar viis külalised 2:0 juhtima, kuid üldjoontes möödus avapoolaeg vägagi võrdses võitluses. Viigiseisud vaheldusid kümnenda minutini, mil tablool oli 6:6. Siis said võõrustajad korraks kahe väravaga ette, aga peagi oli jalul jälle viik. Vaheajavileks viisid Ruudi Ottisaar ja Artjom Jegorov Kehra 14:12 juhtima.

Teine pooltund kuulus juba selgemalt Kehra/Primendile. Esmalt tegid Tanel Vilks ja Sigmar Seermann kiirelt 16:12 ning vaikselt hakkas eduseis veelgi kasvama. 44. minutil tabas Dabid Mamporia 5:0 vahespurdi lõpetuseks kaks korda järjest ning kodumeeskond juhtis 26:16.

Kahekohalise numbriga kirjutatav vahe jäi tabloole ka lõpuvile kõlades – Kehra/Primend alustas hooaga 30:20 võiduga. Mamporia tabas seitse, Vilks kuus ja Seermann viis korda. Raasiku/Mistra poolel olid debüütmängus täpsemad Viitkar seitsme ja Kent-Christer Benström nelja väravaga.