Tunamullused finalistid pidasid esiliigas põnevuskohtumise

-Kristjan Järv/HC Tallinn 2 | Foto: Meelis Heli

Meeste esiliigas kohtusid pühapäeva õhtul HC Tallinn 2 ja Tartu Ülikool. Ülipõneva lõpuga mängu võitsid pealinlased 27:25 (13:11). Võitja tõusis liigatabelis kümne punkti peale ja liidrist Põlva/Arcwoodist ühe silma kaugusele. Tõsi, tiitlikaitsjal on üks kohtumine vähem peetud.

Raasikul kohtunud tiimide puhul võis kindel olla, et pettumust ei valmistata. Tunamullu mängiti esiliiga finaalis, kui tartlased 26:25 võitsid. Mullu mindi vastamisi veerandfinaalis ja Ülikool edenes kahe mängu kokkuvõttes nelja parema hulka tänu ühele enamvisatud võõrsilväravale, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Pühapäev algas külaliste Gerrit Obergi väravaga, seitsmendaks minutiks juhiti 3:2 ning peagi haaras Tartu Ülikool kaheväravalise edu. 5:7 kaotusseisus spurtis HC Tallinn 2 ning järjest tabasid Jorma Käsper, Helvar Kuhi ja Sten-Erik Lepp. 26. minutiks kasvatas Käsper pealinlaste edu juba neljale väravale, 12:8.

Ei läinud kaua, kui pärast Janno Kuusi tabamust oli vahe jälle minimaalne, vaheajale mindi Tallinn 2 juhtimisel 13:11. Riietusruumist väljus kodumeeskond sisukalt, kogu kohtumise hästi tõrjunud Kaspar Kaal säras ning Käsper ja Kaupo Märjamaa viisid tiimi 16:11 ette. 39. minutil tegi Kristjan Järv 19:14, kuid tartlastel oli viimaseks 20 minutiks veel midagi varuks.

Kaks tabamust Rando Seinilt algatasid tagaajamise ja viis minutit hiljem oli vahe jälle minimaalne. Viimast kuut minutit alustati Tallinn 2 eduseisul 24:22, siis algas mängusärgil number kolme kandnud meeste show. Sein viskas kolm väravat järjest ning viis Tartu esmakordselt teisel poolajal juhtima, 25:24.

Tallinna poolel vastas Palle Viilu aga kahe tabamusega ning meeskonna ühe eestvedaja Martin Pihlamägi värav tõi lõpuks võidu tulemusega 27:25. Käsper viskas võitjate kasuks kuus, Märjamaa viis ning Viilu ja Järv neli väravat. Tartlastel tabas Sein kaheksa, Tõnu Jõks viis ja Klaus Peeter Rüütli kolm korda.