Turniiritabeli punane latern üllatas Celminši koduklubi

-Andris Celminš | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallikoondislase Andris Celminši koduklubi Maribori Branik tegi Sloveenia meistrivõistluste kõrgliiga 20. voorus võõrsil 29:29 (13:15) viigi viimasel kohal oleva Ivancna Gorica Svišiga.

Esimene poolaeg kulges väljakuperemeeste taktikepi all, kes juhtisid 9:5 ja 15:10, kuid Maribori 3:0 spurt vähendas vaheajaks külaliste kaotusseisu kahele tabamusele. Teisel poolajal olid võõrustajad ees 19:16 ja 25:20, aga Branik tuli 4:1 vahespurdiga mängu tagasi. Sviš juhtis veel 28:26 ja 29:28, kuid Mariboril õnnestus lõpuks viik välja mängida. Celminši arvele kirjutati kaks väravat.

Vaatamata viigile tagas Maribor koha kuue parema hulgas ehk tugevamas vahegrupis. Neljandal kohal oleval Branikul on koos 24 punkti ning seitsmendal positsioonil olevat MRK Krkat edestatakse kaks vooru enne põhiturniiri lõppu viie silmaga. Sviš paikneb viie punktiga 12. tabelireal.