fbpx
Close

U21 MM | Egiptus tegi ajalugu, kuid 16 parema hulka pääses koguni 12 Euroopa riiki

Avatar
U21 MM kaheksandikfinaalid | Pilt: IHF

Nüüd, kus Hispaanias toimuvate juunioride maailmameistrivõistluste alagrupifaas on lõppenud, annab Käsipall24.ee lehekülg eelvaate tulevastele kaheksandikfinaalidele ja vaatame tagasi siiani juhtunule.

Egiptus (1. koht alagrupis) – Serbia (4.)

Egiptus tegi Hispaanias ajalugu olles alles neljas võistkond väljastpoolt Euroopat, kes on alistas oma alagrupis kõik vastased. Viimati õnnestus see kümme aastat tagasi Brasiilial. Eelmine Aafrika tiim, kes selle saavutuseni jõudis oli sama riik 20 aastat tagasi. Edasipääs poleks nende jaoks olnud nii suur üllatus, kuid alagrupis Prantsusmaa edestamine näitab, et poisid on tulnud turniirile heas vormis. Esimene faas läbiti kaotusteta, võites ka Rootsit, Lõuna-Koreat, Nigeeriat ja Austraaliat.

Serbia tee kuueteist hulka nii lihtsalt ei kulgenud. Alagrupis alistati küll autsaiderid USA ja Jaapan, kuid jäädi alla Tuneesiale, Sloveeniale ja Hispaaniale. Sellega kindlustati küll koht kaheksandikfinaalis, kuid palju lootusi Käsipall24.ee siin paaris neile ei annaks.

Taani (1.) – Ungari (4.)

Taanlastel õnnestus “surmagrupp” võita. Nimele kohaselt oli see ainuke rühm, kust kaotuseta ei väljunud keegi. Teel kaheksandikfinaali alistati Tšiili, Argentina, Saksamaa ja ühes turniiri paremas mängus Norra. Alla jäädi Islandile.

Ungari on kindlasti õnnelik juba pääsu eest kuueteist parema sekka. Esimeses faasis võideti Kosovot ja Bahraini, kuid jäädi kindlalt alla Brasiiliale, Portugalile ja Horvaatiale. Nii nagu eelmises paaris, ei ole ka siin neljandana lõpetanud võistkonnal suuri võimalusi edasipääsuks.

Sloveenia (1.) – Lõuna-Korea (4.)

Sloveenia oli kerge üllatusena üks vaid kolmest võistkonnast, kes jätkab turniiri kaotuseta. Kui alagrupist edasipääsemine oli nende jaoks iseenesestmõistetav, siis seal kodu eelist omava Hispaania ees lõpetamisega šokeerisid nad paljusid. Noormehed võitsid teel kaheksandikfinaali lisaks eelmainitule ka Tuneesiat, Serbiat, Jaapanit ja Ameerika Ühendriike.

Nii kui turniiri eel Käsipall24.ee lehel tehtud eelloos sai mainitud, siis Lõuna-Korea on juba kindlasti rahul kohaga kuueteist parema seas. Teel sinna võideti küll Austraaliat ja Nigeeriat, kuid jäädi üsna kindlalt alla Egiptusele, Prantsusmaale ja Rootsile.

Horvaatia (1.) – Island (4.)

Turniiril kaotuseta jätkav Horvaatia läheb mängule vastu kerge favoriidina. Teel kaheksandikfinaali alistati Kosovo, Brasiilia, Ungari, Bahrain ja alagrupi soosik Portugal.

Island tundub kindlasti olema tugevaim neljanda kohaga alagrupi lõpetanud võistkond. Esimeses faasis alistuti küll kindlalt Norrale ja Saksamaale, kuid võiduga grupis esimeseks tulnud Taani üle tõestati, et kindlasti ei saa see olema lihtne mäng Horvaatiale.

Marcel Timm U21 MM | Foto: imago images / wolf-sportfoto/ Scanpix

Brasiilia (2.) – Norra (3.)

“Surmagrupist” kolmandana väljunud Norra alistas Argentina ja Islandi suhteliselt kindlalt. Alla jäädi napilt Taanile ja Saksamaale.

Brasiilia võitis Ungarit, Kosovot, Bahraini ja Portugali ning kaotati vaid Horvaatiale. Kuigi noormehed lõpetasid oma grupi teisena, läheb siin paaris Käsipall24.ee lehe arvates siiski kerge favoriidina mängule Norra.

Hispaania (2.) – Prantsusmaa (3.)

Selles turniirifaasis kindlasti kõige üllatavam paar. Kaks võistluste suurfavoriiti ei oodanud kindlasti kohtumist teineteisega juba kaheksandikfinaalis. Sama vanuseklassi eelmise MM-i finalistide mäng jätab ühe suure edasisest mängust välja.

Hispaania alistas küll näiliselt kergekäeliselt Jaapani, Serbia, Tuneesia ja USA, kuid pidi koduplatsil mängides ühe väravaga alla vanduma Sloveeniale ja nii jäädi alagrupis teiseks.

Hoopis oodatust kehvemini läks Prantsusmaa esimene faas. Alustati küll kolme kindla võiduga Nigeeria, Austraalia ja Lõuna-Korea üle (keskmiselt 27 väravaga!). Kas siis need suured võidud uinutasid või oli neil puudu paarist vigastatud mängijast, kuid järgmised kaks mängu kaotati Rootsile ja Egiptusele ning tehti oma elu sellega väga raskeks.

Värske info kohaselt saab Prantsusmaa tõelise jokkerina koosseisu tagasi oma suurima staari. Elohim Brandi, kes sõlmis sel suvel lepingu suurklubiga PSG, on väidetavalt vigastusest paranenud. Hispaania vastas sellele lisades nimekirja Ian Tarrafeta. Nüüd peaks selles mängus oma võimeid demonstreerima selle vanuseklassi kaks parimat mängijat.

Saksamaa (2.) – Portugal (3.)

Saksamaa alistas teel kaheksandikfinaali Islandi, Norra, Tšiili ja Argentina. Kaotati vaid Taanile.

Turniiri eel favoriitide sekka loetud Portugal ei ole siiamaani ootustele vastanud. Alagrupis võideti küll Ungari, Kosovo ja Bahrain, kuid jäädi alla Horvaatiale ja turniiri avapäeval üllatuslikult Brasiiliale.

Kuigi seniste tulemuste põhjal võiks siit suhteliselt kindlat edasi minekut prognoosida Saksamaale, arvab Käsipall24.ee siiski, et see saab olema väga võrdne mäng, kus võitjat ennustada on väga raske.

Rootsi (2.) – Tuneesia (3.)

Kui välja arvata üks kaotus Egiptusele, näitas Rootsi alagrupiturniiril väga kindlat minekut, alistades Nigeeria, Austraalia, Lõuna-Korea ja turniiri suurfavoriidi Prantsusmaa.

Tuneesia on üks vaid neljast väljastpoolt Euroopat asuvast riigist, kes kaheksandikfinaali jõudis. Alla jäädi küll Hispaaniale ja Sloveeniale, kuid lisaks USA ja Jaapani alistamisele, võeti ka tähtis võit Serbia üle. Kuigi Tuneesia võib olla uhke selle üle, kuidas neil on turniir läinud, prognoosib Käsipall 24.ee siit paarist siiski edasi minejaks kindlalt Rootsit.

Kohtadele 17-20 mängivad Jaapan, Nigeeria, Bahrain ja Tšiili
Paikadele 21-24 Ameerika Ühendriigid, Austraalia, Kosovo, Argentina

Enim väravaid on turniiril visanud Prantsusmaa, kes juhib tabelit 199 väravaga viiest mängust, neile järgneb Egiptus 198 peal. Parima kaitsega võistkond on Hispaania, kes on endale lasknud vaid 103 tabamust.

Enim skoori teinud mängija on Portugali Diogo Silva 48 väravaga, talle järgnev horvaatlane Filip Vistorop on võrku sahistanud 35 korda.

Hetkel parim väravavaht on Serbia Andrej Trnavac, kelle tõrjeprotsent on 47. Talle järgneb norrakas Emil Imsgard, kes on 41% peal.

Kaheksandikfinaalide kava 24. juulil:

15.15
Taani – Ungari
Egiptus – Serbia

17.30
Norra – Brasiilia
Sloveenia – Lõuna-Korea

19.45
Horvaatia – Island
Portugal – Saksamaa

22.00
Prantsusmaa – Hispaania
Tuneesia – Rootsi

Mängud on nähtavad IHF-i YouTube-i kanalis

 

scroll to top