U21 MM | Kuus Euroopa ja kaks Põhja-Aafrika võistkonda jätkavad konkureerimist tiitlile

U21 MM | Foto: IHF

Uskumatud kaheksandikfinaalid Hispaanias toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel on jäänud selja taha. Viis mängu kaheksast otsustati vaid üheväravalise vahega. Veerandfinaalidesse pääses kuus Euroopa ja kaks Põhja-Aafrika võistkonda. Käsipall24.ee annab lühikese ülevaate toimunud kohtumistest.

Portugal – Saksamaa 37:36 (14:14)

Lisaajale läinud mängus suutsid portugallased elimineerida siiani turniiril väga tugevat mängu näidanud sakslased.

Esimene poolaeg möödus võrdsete heitluses, kus kumbki tiim midagi järele ei andnud. Saksamaa demonstreeris head kaitset ja portugallased näitasid, et nende vormikõver on liikumas ülespoole. Teise poolaja alguses rebisid küll portugallased kolme väravaga juhtima, kuid sakslased ärkasid kiiresti ja normaalajal lõpus olid numbrid jälle viigilised. Lisaajal oli Portugalil siiski energiat natuke rohkem ja lõpuks edenesid nemad veerandfinaali.

“Väga võrdne mäng. Mõlema poolaja alguses me kontrollisime mängu ja lõpuks suutsime siiski võidu ära võtta,” ütles kuus väravat visanud Pedro Vieira.

Sloveenia – Lõuna-Korea 32:28 (17:17)

Seisuni 25:25 võrdselt kulgenud mängu tõi muudatuse Gregor Ocvirki hiilgemäng teisel poolajal. Sloveenlane viskas seitse väravat, millest neli järjest ja sellest Lõuna-Korea enam taastuda ei suutnud.

“Me teadsime hästi, et tuleb kõva võitlus. Me mängisime hea mängu kiire ja distsiplineeritud vastase vastu,” kommenteeris võidu järgselt sloveenlaste treener Sasa Prapotnik.

Veerandfinaalis kohtuvad Portugal ja Sloveenia

Taani – Ungari 30:29 (poolaeg 16:14)

Mitmel korral tundus, et Taani läheb siit paarist lihtsalt edasi, kuid igakord võitlesid ungarlased end mängu tagasi. Esimese poolaja lõpus said nad 20 sekundiga kaks punast kaarti ja tegid oma elu veel raskemaks. Ungari võitles siiski lõpuni ja jäi alla vaid ühe väravaga.

“Me mängisime väga tublid 45 minutit, kuid lõpus tegime endile asjad keeruliseks. Mul on hea meel, et suutsime sellest paarist edasi minna,” kommenteeris Taani treener Stefan Madsen.

Prantsusmaa – Hispaania 24:23 (13:10)

Prantsusmaa alustas küll kohtumist hirmsa tempoga, kuid 2900-pealise publiku ees mänginud koduvõistkond tuli siiski mängu tagasi. Lõpuks siiski hispaanlaste vahespurdist võiduks ei piisanud.

“Kahju, et eelmise MM-i finaali kordus toimus juba turniiri selles faasi. Me kaotasime võistluste tugevaimale võistkonnale,” kommenteeris hispaanlaste treener Isidoro Martinez.

Veerandfinaalis kohtuvad Prantsusmaa ja Taani.

Videost on näha, kuidas prantslane Noah Gaudin kustutas Hispaania lootused edasipääsule.

Tuneesia – Rootsi 29:26 (14:13)

Käsipall24.ee veebilehe arvates selle vooru kõige üllatavam tulemus. Kuigi mängu alguses olid ohjad Rootsi käes, suutis Tuneesia siiski suhteliselt kindlalt oma paremuse maksma panna.

“Mäng oli meie jaoks väga raske, kuid olime hästi valmistunud. Nüüd teeme oma vigadest järeldused ja läheme järgmisele ringile vastu sama vaprusega, mis meid siia on toonud,” ütles kolm väravat visanud tuneeslane Mohamed Aziz Aidi.

Horvaatia – Island 29:16 (13:7)

Sellest paarist kujunes kaheksandikfinaalide ainus ühepoolne duell. Horvaatia haaras kohe mängu alguses ohjad ja ei loovutanud neid kordagi.

“Meie jaoks väga positiivne mäng. Olime väga edukad kaitses,” ütles kuus väravat visanud Horvaatia mängumees Filip Vistorop.

Veerandfinaalis kohtuvad Tuneesia ja Horvaatia

Egiptus – Serbia 30:29 (15:14)

Oodatult edenes siit paarist Põhja-Aafrika võistkond. Kuid kohamängudele omaselt tuli selleks palju pingutada. Mõned minutid enne lõppu juba nelja väravaga juhtinud noormehed lasid Serbial veel järgi tulla, kuid Hassan Wallid Kaddahi viimase sekundi värav kindlustas siiski egiptlastele pääsu veerandfinaali.

“Oli kõrgel tasemel mäng. Kõik otsustati viimasel sekundil. Me oleme väga rahul tulemusega ja hakkame valmistuma järgmiseks ringiks,” ütles viis väravat visanud Khaled Walid Ibrahim mängujärgsel pressikonverentsil.

Videost on näha Egiptuse viimase sekundi võiduvärav

Norra – Brasiilia 29:28 (12:13)

Järjekordses trilleris jäi lõpuks napilt peale Euroopa võistkond. Ühel hetkel esimesel poolajal 10:3 kaotusseisu jäänud norrakad, suutsid siiski end kokku võtta ja edeneda veerandfinaali.

“See oli meile mentaalselt väga raske mäng. Me oleme väga õnnelikud, et jõudsime veerandfinaali. Nüüd tuleb eelmine voor selja taha jätta ja keskenduda järgmisele ringile,” ütles Norra peatreener Joar Gjerde.