U21 MM | Teekonda tiitlini jätkab kaks favoriiti, üllataja ja üks võistkond väljastpoolt Euroopat

U21 MM | Foto: IHF

Hispaanias toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel jätkab teekonda tiitlini neli võistkonda, kelle seas üks tiim Põhja-Aafrikast ja kolm Euroopast. Veerandfinaalides nähti taas heal tasemel mänge. Ükski kohtumine ei lõppenud suurema vahega kui kolm väravat.

Horvaatia – Tuneesia 27:24 (poolaeg 13:9)

Horvaatia kontrollis mängu enamuse ajast. Kuigi Põhja-Aafrika võistkond suutis enne mängu lõppu vähendada vahe hetkeks kahele väravale, sai nende uskumatu teekond siiski läbi.

Portugal – Sloveenia 26:25 (13:14)

Turniiri eel favoriidiks peetud, kuid alagrupis tagasihoidlikult esinenud Portugal on leidmas õiget vormi. Selle mängu kangelaseks sai kindlasti portugallaste väravavaht Diogo Valeira. Mees oli kogu kohtumise imelises vormis ja tegi mõned sekundid enne lõppu otsustava tõrje, mis viis ta võistkonna poolfinaali.

“Käsipall on ilus mäng. Nende emotsioonide pärast ma seda ala harrastan. Väravas olemine on minu kirg,” ütles Portugali kangelane Diogo Vieira.

Poolfinaal Portugal – Horvaatia toimub laupäeval kell 21.30.

Videos Diego Valeira supertõrje ja kommentaatori vägev reaktsioon sellele

Egiptus – Norra 29:27 (12:14)

Kohtumist alustas paremini Norra, kui poolajaks juhiti kahe väravaga ja teise perioodi alguses juba 18:13. Kuid Põhja-Aafrika võistkond ei olnud veel alla andnud. 9:4 spurdi toel tuldi tagasi võitlusesse. Lõpus vedas mängu parimaks valitud Shehab Abdalla Ahmed kolmeväravalise seeriaga egiptlased poolfinaali.

Prantsusmaa – Taani 35:32 (14:16)

Taani alustas kohtumist paremini juhtides poolajaks kahe väravaga. Mängu teises osas aga vedas Prantsusmaa superstaar Elohim Prandi oma võistkonna  võiduni. Nii jätkab teekonda tiitli poole üks turniiri suurfavoriitidest.

“Oli väga intensiivne mäng. Taani on väga hea võistkond. Meie jaoks oli see väga oluline saavutus, sest esimesel poolajal me ei esinenud hästi,” ütles seitse väravat visanud ja mängu parimaks valitud prantslane Elohim Prandi pressikonverentsil.

Poolfinaal Prantsusmaa – Egiptus toimub laupäeval kell 19.00.