fbpx
Close

Ühele tiitlile on 3 favoriiti ehk kes keda U21 MM-il?

Avatar
-Lukas Stutzke ja Elohim Brandi | Foto: imago images / wolf-sportfoto/Scanpix

10 aastat tagasi vedas Mait Patrail U21 juunioride koondise ühe Eesti käsipalli ajaloo suurema saavutuseni. 2009. aastal mängis Eesti maailmameistrivõistluste finaalturniiril Egiptuses ja sai 12. koha. Nüüd aastal 2019 toimuvad U21 maailmameistrivõistlused Hispaanias 16.-28. juulil. 24 võistkonda alustavad jahti ihaldatud tiitli poole. Nende hulgas suurfavoriidiks kindlasti Prantsusmaa, kes on võitnud peaaegu kõik, mis selles vanuseklassis võita annab.

Käsipall24.ee vaatab ette tulevale turniirile ja analüüsib kõiki alagruppe lähemalt.

Grupp A

Hispaania, Sloveenia, Serbia, Tuneesia, Ameerika Ühendriigid, Jaapan

Turniiri korraldajad lähevad kodumängudele vastu ainult kullamõtted peas. Noored tulevad võistlustele, olles alistanud sõprusmängudes nii Prantsumaa, Saksamaa, kui Šveitsi.

Üks suurimaid kandidaate medalile on ka üllatuslikult eelmisel aastal sama vanuseklassi Euroopa meistritiitli võitnud Sloveenia. Oma värvika mänguga avaldasid poisid muljet kogu kontinendile ja tahavad kindlasti jätkata samas vaimus.

Ülejäänud neli võistkonda alagrupis võitlevad arvatavasti koha eest kuueteist parema hulgas. Serbia ja Jaapan teevad tagasituleku turniirile nelja-aastase vahe järel. Tuneesia on küll kohati üllatusvõimeline ja ükski tiim neid alahinnata ei saa, kuid suuri lootusi nende peale ei panda. USA esindus on maailmameistrivõistlustel alles teist korda, 30 aastat pärast nende debüüti aastal 1989. Kuigi suuri tulemusi siit loota pole, on Ameerika Ühendriikide võistkonna osalemine siiski äärmiselt oluline käsipalli leviku seisukohalt.

Grupp B

Prantsusmaa, Egiptus, Rootsi, Nigeeria, Austraalia, Lõuna-Korea

Kyllian Villeminot juhitav Prantsusmaa on turniiri suurfavoriit. 1998-99 generatsioonis on nad võitnud nii eelmised Euroopa, kui maailmameistrivõistlused. Kurva uudisena tuli neile staarmängija Elohim Prandi vigastada saamine sõprusmängus Hispaaniaga vaid päevi enne turniiri. Mees oli just sõlminud lepingu suurklubiga PSG.

Suurimateks rivaalideks eelmainituile on siin Egiptus ja Rootsi. Nende vastavalt neljas ja viies koht neli üle-eelmistel maailmameistrivõistlustel annab kindlasti lisamotivatsiooni parandada seekord oma positsiooni.

Lõuna-Korea üritab võidelda viimase edasipääsukoha eest. 34-aastase vahe järel turniirile pääsenud Nigeeria oleks juba õnnelik mõne suurema näpistamise üle. Selles grupis on ka turniiri debütant Austraalia. Nemad jääksid kindlasti rahule esimeste punktidega oma maailmameistrivõistluste ajaloos.

Grupp C

Portugal, Horvaatia, Ungari, Brasiilia, Kosovo, Bahrain

Siin alustab favoriidina Portugal, kes enne eelmiseid Euroopa meistrivõistlusi oli veel suhteliselt tundmatu jõud selles vanuserühmas. Seal saavutatud neljas koht aga tõstis neid nüüd medalisoosikute hulka. Neile suuremat konkurentsi pakub Horvaatia, kes on küll siiamaani olnud napilt väljas medalite jagamiselt, aga tahavad selle võrra enam parandada oma tulemusi Hispaanias.

Ungari lõpetas kaks aastat tagasi viiendana ja Brasiilia 18. kohaga. Mõlemad saavad olema ebamugavad vastased kõigile ja nende selge eesmärk saab olema kuueteist parema hulka kvalifitseerumine. Grupi lõpetavad Kosovo ja Bahrain, kes jääksid kindlasti rahule iga teenitud punktiga nendelt võistlustelt.

Grupp D

Saksamaa, Island, Norra, Argentina, Tšiili, Taani

Nelja Euroopa ja kahe Ameerika kontinendi võistkonna kogumikust on ehk raskeim leida kindlat soosikut, mistõttu võib seda nimetada “surmagrupiks”. Selles rühmas on neli edasipääsukohta kõigi võistkondade mõtetes ja selle hind võib väga kalliks osutuda.

Saksamaa, Island ja Norra, vastavalt eelmiste Euroopa meistrivõistluste pronks, seitsmes ja üheksas võtavad teineteiselt mõõtu. Kui siia veel lisada Taani, siis on aru saada, miks sellest grupist võitjana väljumine saab väga raske olema. Islandile tuli kurva uudisena nende uue põlvkonna tähtmängija Haukur Thrastarsoni eemalejäämine turniirilt.

Argentina saab olema põhipretendent Euroopa võistkondadele. Eelmistel maailmameistrivõistlustel kuueteist hulka pääsenud, kuid sealt Hispaania poolt elimineeritud tiimil on kindlasti soov parandada oma tulemust. Oma viiendat turniiri mängiv Tšiili ei kuulu küll võitjasoosikute hulka, kuid ei ole kerge jalutuskäik kellelegi.

Käsipall24.ee üritab jooksvalt edastada ka turniiri vaatamisvõimalusi.

scroll to top