fbpx
Close

Üks päev Eesti koondisega | Palju toitu, palju trenni ning üks hetk endale, perele ja pruutidele

Avatar
– Eesti rahvuskoondis | Foto: Helin Potter

Esmaspäeva õhtul kogunes Eesti meeste rahvuskoondis, et valmistuda nädalavahetusel toimuvaks MM-valikturniiriks Türgis. Käsipall24.ee veetis ühe päeva kodumaad esindavate mängijatega ning pani kirja, kuidas see välja näeb.

Äratus ja hommikusöök

Sportlase päev rahvuskoondise laagris algab nii nagu peaks algama meie kõigi hommikud, ehk korraliku söögiga. Käsipallurid alustasid kell 9 Rootsi lauas. Äratuskellad tirisesid koondislastel vastavalt sellele kellaajale. Kuna mehed ööbivad hotellis, siis enamus tõusis voodist üles umbes veerandtundi enne päeva esimest ampsu. Erandiks siinkohal oli võistkonna füüsilise ettevalmistuse treener Margus Parts, kelle telefon helises seitsmest ning sel ajal kui enamus koondislasi veel teist külge keerasid, oli temal juba hommikune jooksuring tehtud.

Esimene trenn 10.30

Hommikusse trenni laekuvad mehed umbes 15 minutit enne selle algust ning siinkohal on kõigil erinevad rutiinid, kuidas varajaseks harjutuseks valmistuda. Kes rullib oma keha käima, kes harjutab trikiviskeid. Trenn ise algab kerge ühissoojendusega ning sellele järgneb kõigi suureks rõõmuks käsipallurite lemmikmäng, jalgpall. Edasi võetakse juba omad mänguvahendid ning pärast õlgade valmistamist ja viskeid alustatakse võistkondliku taktikaga. Tänases trennis pannakse rõhku rünnakuliikumistele ja keskendutakse tulevaste vastaste kaitse murdmisele.

-rahvuskoondise treening | Foto: Helin Potter

Lõuna 12.30

Pärast hommikust harjutamist on taas aeg tankida kehale kütust. Sportlase lõunasöök peab teatavasti olema tugev ning enamus meestest kiitis ka seda toidukorda.

Vabaaeg 12.30 – 17.30

Palju koondislased elavad välismaal ning oma väheseid vabasid tunde Eestimaal kasutati väga erinevalt. Oli mehi, kes otsustas kahe harjutuse vahel puhata ja magada. Osad sportlased tegelesid oma keha taastamisega ning valmistusid järgmiseks trenniks massažilaual. Kuid mõned pallurid, kes tihti Eesti aega veeta ei saa, otsustasid olla oma pere seltsis. Kes käis vanaemal külas, kes käis pruudiga väljas, kes kohvitas Viimsis. Kaks koondislast aga aitasid lausa sõpra hädast välja ning veetsid oma vabad hetked kerget tööd tehes.

Kerge snäkk 17.30

Siis kui puhkehetked olid läbi, naasid mehed taas kõik koos kergele einele, kus koguti mõtteid ning anti kehale veel piisavalt energiat, et õhtune trenn üle elada. Nii mõnegi mehe arvates saab koondises rohkem süüa kui kodus.

-rahvuskoondise treening | Foto: Helin Potter

Õhtune trenn 19.00

Nii nagu iga korralik trenn, algab ka teisipäeva õhtune harjutus soojendusega. Margus Parts viib meestele läbi jooksu ning liikuva venitamise. Sellele järgneb õlgade soojendus söötude näol ning siis visatakse soojaks väravavahid ühel pool ning peatreener viib läbi teatud meestega indviduaalset treeningut teisel pool. Edasi keskendutakse kaitse treenimisele ning juhendaja katsetab erinevaid mehi ja annab omapoolseid juhendeid. Kui teatud koosseisud on läbi proovitud, vaadatakse ka veel korra rünnakupoolt. See osa trennist möödub ühel poolel. Õhtune harjutus lõpetatakse kerge omavahelise mööduvõtuga, kus peatreener teeb oma valiku järgi tiimid.

Õhtusöök ja öörahu

Pärast päeva teist treeningut liigutakse taas kahe bussi abil Kalevi Spordihallist ööbimispaika ning seal on ees ootamas veel õhtusöök. Mehed veedavad lauas aega ning laevad homseks pikaks lennupäevaks piisavalt energiat. Otseselt öörahu aega täiskasvanud inimestele ei anta, kuid Eesti koondises on kõik mõistlikud sportlased ning saavad aru, et järgmine päev ootab ees pikk lennusõit Türki ning öörahu saabub normaalsel ajal.

scroll to top