fbpx
Close

Üllatus! MM-finaalturniiri laienemine Euroopat eriti ei mõjuta

Avatar
-Taani käsipallikoondis | Foto: Reuters/Scanpix

2021. aastal Egiptuses toimuvatele käsipalli maailmameistrivõistlustele pääseb senise 24 asemel 32 riiki. Kuigi käsipallis on jäme ots Euroopa käes, saab Vana Maailm juurde vaid ühe koha.

Kui selle aasta MM-il osales Euroopast 13 riiki, siis Egiptuses 14 meeskonda. Kõige rohkem võidavad laienemisega aafriklased, kes saavad senise kolme riigi asemel koos korraldaja Egiptusega välja panna seitse meeskonda. Pan-Ameerika tsoonist tõuseb osalejate arv kolmelt viiele ning Aasias jääb see endiselt nelja peale. Okeaaniast pääseb MM-ile üks riik juhul, kui Aasia meistrivõistlustel pääsetakse viie parema sekka. Lisaks sellele lubab rahvusvaheline käsipalliliit (IHF) turniirile üks kuni kaks meeskonda kutsetega.

Turniiri ajalugu räägib selgelt Euroopa kasuks, kes on võitnud kõik 26 MM-tiitlit. Aafriklastest on Egiptus ja Tuneesia saavutanud parimal juhul neljanda koha ning Aasiast on olnud Katar korra hõbedal, kuid seda peamiselt tänu Euroopast sissetoodud mängijatele. Pan-Ameerika tsoonist on Brasiilial parimana ette näidata üheksas koht ja Okeaaniast Austraalial 21. positsioon.

scroll to top