Üllatustepäev Kölnis: soosikud langesid juba poolfinaalis

-Skopje Vardari Rogerio Moraes Ferreira | AFP/Scanpix

Kölnis toimuval käsipalli Meistrite liiga finaalturniiril selgitavad homme mõnevõrra üllatuslikult võitja Prantsusmaa klubid HBC Nantes ja Montpellier HB.

Nantes alistas poolfinaalis Paris Saint-Germaini 32:28 (17:14). Võitjate resultatiivseimad mängijad olid Kiril Lazarov ja Dragan Pechmalbec kaheksa tabamusega, kaotajatele tõi Nedim Remili edukaimana kuus väravat.

Nantes haaras ohjad 5:6 kaotusseisus, minnes ette 13:8. Teisel poolajal juhiti juba 20:14 ning lõpuks võeti neljaväravaline võit. Seega jõudis Nantes’i esindav sakslane Dominik Klein finaali viimase 11 aasta jooksul seitsmendat korda.

Montpellier sai teises poolfinaalis 28:27 (14:11) jagu tiitlikaitsjast Skopje Vardarist. Valentin Porte tõi võitjatele kaheksa ning Vuko Borozan ja Luka Cindric kaotajatele kuus tabamust.

Võrdselt kulgenud avapoolajal tegid prantslased 6:7 kaotusseisus 8:4 vahespurdi. Teisel poolajal ei juhtinud makedoonlased kordagi, kuid võitlesid lõpu eel välja 27:27 viigi. Montpellier võiduvärava viskas 19 sekundit enne mängu lõppu argentiinlane Diego Simonet.

Mõlemat kohtumist jälgis 19 250 pealtvaatajat.

Homme on Eesti aja järgi kell 16.15 algavas pronksimatšis vastamisi PSG ja Vardar ning kell 19.00 asuvad meistrit selgitama Nantes ja Montpellier. Prantslased on Meistrite liiga võitnud korra, kui 2003. aastal triumfeeris Montpellier.